Reklamlar
Anasayfa » Haber
27 Mayıs 2017 ( 3911 görüntülenme )

SÖZCÜ'DE TUTUKLAMA!.. UĞUR DÜNDAR ÇİLEDEN ÇIKTI...

DÜNDAR: NASIL FETÖ İLE SUÇLARSINIZ!

FETÖ suçlamasıyla 19 Mayıs günü gözaltına alınan Mediha Olgun ve Gökmen Ulu, çıkarıldığı 8. Sulh Ceza Mahkemesince tutuklandı.


Metin Yılmaz’ın ardından Halk TV canlı yayınına bağlanan Uğur Dündar, algı operasyonu sonucu verilen tutuklama kararlarına ilişkin şunları söyledi:

“Bizler neyi savunuyoruz? Bu gazete neyi savunuyor? Biz Sözcü çalışanına ‘Sözcü neyi savunuyor’ diye sorduğunuzda. Sözcü okuru tereddütsüz ‘Atatürkçü, laik Türkiye Cumhuriyeti savunucusu olduğunu söyleyecektir.’ 

"FETÖ İLE NASIL SUÇLAYABİLİRSİNİZ"

"Bakın en basitinden kendimden örnek vereyim. Eğer bu hainler başarılı olsaydı. Bizi infaz edeceklerdi. Bu gazetenin köşe yazarları, Yılmaz Özdil, Bekir Coşkun, Emin Çölaşan… Siz bunları FETÖ ile nasıl suçlayabilirsiniz? Bizleri bu örgütle nasıl bağlantılı çalışıyor diye düşünebilirsiniz? 
Bu gazeteyi sağdan girseniz, soldan dalsanız yukarıdan her türlü operasyonu yapsanız. Elinize Atatürkçülük gelir, demokrasi gelir, laiklik gelir. 

"YARGIDAKİ MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ"

Bu gazetenin yazarları ülke için canlarını feda etmek için hazırdır. Biz burada FETÖ’yü de yazarız, iktidarı da yazarız. Gerekirse muhalefeti de eleştiririz. Yargıya olan umudumuzu kaybetmek istemiyoruz. Bir yerlerden talimatla bu operasyonu yaptıkları izlemini ortadan kaldırmaları gerekiyor. Bu iş burada bitmez, bir yargıdaki mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Kaynak: sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

JETLER VE SAVAŞ GEMİLERİ RUS FİLOSUNU KISKACA ALDI! Birleşmiş Milletler'den Kuzey Kore'ye Uyarı Niteliğinde Karar! ABD-Rus Dalaşı! FLAŞ! MHP BOMBASI FUAT AVNİ'Yİ BAKINIZ NASIL VURDU... Dikkat!.. EMNİYET'ten PLAKA UYARISI! Dikkat! Bu Gece Araç Kullanacaklar İçin Uyarıdır! Rusya'dan ŞOK TALEP! ŞOK!..İstanbul Boğazı'nda DEAŞ ALARMI!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
FLAŞ!.. Ali Koç’tan Hükümete ATATÜRK Vurgusu!