CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, bugün aday tanıtım toplantısında kendisine yüklenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye çok sert yanıt verdi.

Muharrem İnce: "Türkiye’deki tek adam rejimini sorgulatmamak için seçimlerin iktidar partisi tarafından kazanılması gerektiğini söylemek, kendini muhalefet olarak tanımlayan biri için gerçekten zekâ sorunudur."

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Bahçeli, Ankara Spor Salonu'nda "Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda Muharrem İnce'yi hedef almış, "Biz bu ucube zihniyete hak ettiği cevabı vereceğiz. Vay densiz vay. Bekayı zeka sorunu olarak görmek ancak senin gibi mankurtların işidir. Ancak senin gibi sabah başka akşam başka konuşan çarkıfeleklerin üslubudur. Zillet beğenmedi, zillet takdir etmedi diye bekamızı yok mu sayacağız?" demişti.

İNCE: ÜLKEYİ KOALİSYONA MAHKUM ETMEK ZEKA SORUNUDUR’

Muharrem İnce, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Koalisyonların yok edilmesi için kurulan ama önden koalisyon sistemine mahkûm olan bir tek adam rejimine beka sorunu var diyerek meşruiyet kazandırmak, göğsünü siper etmek zekâ sorunudur." dedi. Muharrem İnce'nin açıklamaları şöyle;

‘İKTİDAR BAŞARISIZ OLURSA BEKA SORUNU ÇIKAR DEMEK ZEKA SORUNUDUR’

"Sayın Bahçeli hakaret, söylenene haklılık kazandırmaz. Ben size bir yerel seçimin olası sonuçlarının ülke için beka sorunu olarak görülmesinin yanlış olduğunu bir kez daha anlatayım… Evet bir kez daha söylüyorum yerel seçimlerde ortaya çıkacak olası sonuçlara, içinde bulunduğu ittifakın başarısız olması durumuna beka sorunu olacağını söylemek zeka sorunudur.

‘İKTİDAR PARTİSİ KAZANMALIDIR DEMEK ZEKA SORUNUDUR’

“Koalisyonların yok edilmesi için kurulan ama önden koalisyon sistemine mahkûm olan bir tek adam rejimine beka sorunu var diyerek meşruiyet kazandırmak, göğsünü siper etmek zekâ sorunudur. Türkiye’deki tek adam rejimini sorgulatmamak için seçimlerin iktidar partisi tarafından kazanılması gerektiğini söylemek, kendini muhalefet olarak tanımlayan biri için gerçekten zekâ sorunudur.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ