Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 82 görüntülenme )

Twitter ve Facebook'a Erişim Koptu!

Erişim engeli!

Türkiye genelinde pek çok kullanıcı Whatsapp, Twitter başta olmak üzere sosyal medya ve sohbet uygulamalarına erişimde sorunlar yaşıyor.


Yeniçağ'da yer alan habere göre; Dün akşam saatlerinden bu yana popüler bazı uygulamalara Türkiye genelinde erişim sorunu yaşanıyor. Söz konusu uygulamalar arasında milyonlarca kullanıcısı olan Whatsapp, Facebook, Twitter ve YouTube gibi popüler uygulamalar yer alıyor. 

Bu uygulamalar üzerinde herhangi bir mahkemeden çıkan erişim yasağı bulunmazken, yavaşlığın neden kaynaklandığı açıklanmadı. Kullanıcıların bir kısmı Whatsapp'tan mesaj gönderemezken, kimi de gelen mesajları çok geç görebiliyor. 

HIZ YAVAŞLATMA YÖNTEMİYLE ENGELLENİYOR İDDİASI

 İnternet erişimiyle ilgili bir gözlem grubu olan Turkey Blocks, Türkiye'den Twitter , Whatsapp, Facebook ve Youtube'a erişimin hız yavaşlatma yöntemiyle engellendiğini ileri sürdü.

Grubun internet sitesinden yapılan açıklamada, gece saat 01.20'den sonra başlayan engellemenin öğleye doğru hala sürdüğüne dikkat çekildi.

Turkey Blocks internet sitesinde yer alan değerlendirmede Türkiye'deki internet kullanıcılarının büyük çoğunluğunun erişim engelinden etkilendiği belirtildi.

Değerlendirmede erişimin engelinin internet servis sağlayıcısı seviyesinde yapıldığı ve TTNET, Turkcell gibi büyük ölçekli erişim sağlayıcıların erişim engelini uyguladığı belirtildi.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

PKK AKP'Lİ BAŞKANI VURDU!.. Dikkat!.. Meteoroloji Uyarıyor... Göz Damlalarına Dikkat! Büyük Operasyon Başladı! Jandarmaya Bombalı Saldırı! Pasaportlarda YENİ UYGULAMA! RESİMDEKİ BU ŞAHSİYETİ TANIDINIZ MI? ÖZDAĞ'DAN KRİTİK KIBRIS UYARISI!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
FLAŞ!.. İZMİR HAREKETE GEÇTİ!..