Süleyman Soylu'nun Sözcü yazarı Saygı Öztürk'e ağır hakaretlerde bulunmasının ardından Ali Ayvazoğlu'nun 2017'de verdiği bir demeç ortaya çıktı. Ali Ekber Ertürk'ün 2017 tarihli haberinde Ali Ayvazoğlu'nun Turizm İl Müdürü yapılmasıyla ilgili, "Bakanımız Süleyman Soylu'nun takdiriyle geçiş yaptım" dediği görülüyor.

‘SOYLU SAYESİNDE MÜDÜR OLMUŞ’
Daha önce Sözcü'ye de konuyla ilgili konuşan Ayvazoğlu'nun, "Sayın bakanımız Süleyman Soylu'nun takdiriyle özel kaleme geçiş yapmıştım. Ben 2001 yılında AKP gençlik örgütünün kurucusuydum. Eşimin üzerinden yükseldiğim iddiaları doğru değil" ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

FETÖ ELEBAŞI GÜLEN’İN MESAJINI PAYLAŞMIŞ
Öte yanda AKP Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu’nun eşi Ali Ayvazoğlu’nun kariyerindeki torpilli yükselişi gündemdeki yerini korurken, AKP'li Bahar Ayvazoğlu'yla ilgili bir skandal daha arşivden çıktı.  Ayvazoğlu'nun 15 Ağustos 2013'e ait bir tweeti sosyal medya kullanıcıları tarafından yeniden hatırlandı. Söz konusu tweette Ayvazoğlu, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in Mısır için yayınladığı mesajı paylaştığı görülüyor.

NELER YAŞANIYOR
Sözcü yazarı Saygı Öztürk, Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nde işçi kadrosunda işe başlayan AKP'li Bahar Ayvazoğlu'nun eşi Ali Ayvazoğlu'nun hızlı bir şekilde yükselerek Trabzon'dan Ankara Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'ne atanmasının hikayesini yazdı.

SOYLU’DAN AĞIR HAKARET

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Saygı Öztürk'e sosyal medya hesabı Twitter'dan çok ağır hakaretlerde bulunarak, "İnsanlık görevimi yapıyorum. Saygı Öztürk’ün bu yazısı namussuzluktur. Bahar Hanım ahlaklı, faziletli bir kadındır. Ali Beye minnettarız Trabzon turizmini ayağa kaldırdı.Bugünden sonra bu namus düşmanını kim muhatap alırsa, gözümde aynı namussuzluğun ortağıdır, haysiyet celladıdır" diyerek yüklendi.

ÖZTÜRK: ‘BİR BAKAN BU DURUMA DÜŞMEMELİ’
Gazeteci Saygı Öztürk, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisine yönelik hakaretlerine cevap verirken gözyaşlarını tutamadı. İşte Saygı Öztürk'ün KRT TV'de yayınlanan Söz Meclisi'ndeki açıklamaları:

‘ÜLKEM İÇİN ÜZÜLÜYORUM’
“Saygı Öztürk olarak bugüne kadar sadece gazetecilik yaptım ve gazetecilik yapmaya devam edeceğim. Samimi söylüyorum çok üzüldüm. Bir bakanının böyle dememesi lazım, böyle yazmaması lazım. Vallahi ülkem için üzülüyorum. “

‘BAKAN’IN BÖYLE YAPMAMASI LAZIM’
“Malımızı, canımızı, namusumuzu emanet ettiğimiz Bakanın böyle yapmaması lazımdı. 40 yıldır bu tür polemiklere girmedim. Demokrat Parti Genel Başkanlığı döneminden beri de görüşmedim. 40 yıldır namussuzluk yapmadım bundan sonra da yapmam. Ben kalemimi satmam.”

Kaynak: Yeniçağ/ Gunboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ