İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan, yerel seçimlere yönelik ‘beka sorunu’ söyleminde bulunan Burhan Kuzu’ya, “Sen sofralar kurup, sonra da tanımıyorum dediğin adamlara kafa yor” sözleriyle cevap verdi.

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, tanımadığını söylediği İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’yle birlikte yemek yerken çekilmiş fotoğrafları ortaya çıkan AKP’li eski milletvekili Burhan Kuzu’yu sert bir şekilde eleştirdi.

TÜRKKAN: ‘HOCA SEN VE ZEKA… ÜSTELİK İKİSİ BİR ARADA’


Türkkan, “31 Mart yerel seçimlerini bir beka sorunu olarak görmemek bir ‘zeka’ sorunudur” mesajını paylaşan Kuzu’ya, “Hoca; sen ve zeka... Üstelik ikisi bir arada... Bir aykırılık yok mu cümlede sence? Sen sofralar kurup, sonra da tanımıyorum dediğin adamlara kafa yor. Bu işler senden geçeli çok oldu. Herkes bunun farkında, sen hariç.” sözleriyle karşılık verdi.

NE OLMUŞTU?

İranlı uyuşturucu baronu Zindaşti ile ilişkisini reddeden AKP’li Kuzu’nun görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde Burhan Kuzu, Zindaşti ve beraberindeki 3 kişi ile birlikte bir et lokantasında yemek yedikleri görülüyor.

İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’yi tahliye ettirdiği iddia edilen eski AKP Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun Zindaşti’yle yemek yerken çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı.

ÖNCE TANIMAM DEDİ, SONRA TANIYORUM DEDİ

İddialarla ilgili “Şahsı asla tanımam ve olayla da hiçbir ilgim yoktur” açıklaması yapan Burhan Kuzu, fotoğraflarının ortaya çıkmasının ardından Zindaşti ile yemek yediğini kabul etti. Kuzu şu açıklamayı yaptı;

'İLK VE SON GÖRÜŞÜM'

“2011 veya 2014... Vatandaşlık için yardım istedi. Vatandaşlık Genel Müdürlüğü’ne müracaat etti. Ben de genel müdürü aradım yardımcı olmalarını istedim. Müdür bir ay sonra bana döndü, ‘hocam bu adamın sıkıntıları falan var’ dedi. Ben de sıkıntı varsa kalsın dedim. Bir daha da görmedim adamı, ilk ve son görüşümdü” dedi.

Zekeriya Öz’ün gizli tanığı

İranlı Naci Şerifi Zindaşti ismi ilk olarak, 24 Eylül 2007’de Büyükçekmece’de düzenlenen operasyonda 75 kilo eroinle yakalanıp tutuklanmasıyla gündeme geldi. Zindaşti aynı yıl Zekeriya Öz’e bir ifade verdi ve bu ifade sonrasında “gizli tanık” olmak şartıyla serbest bırakıldı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ