5474 görüntülenme10 Ocak 2019
İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Meclis’te Sakarya’da Milli Savunma Bakanlığı bünyesindeki Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirme kapsamına alınmasına tepki gösterdi. 

Fabrikanın Ethem Sancak’a satılacağı iddialarını gündeme getiren Türkkan, “Bu hükümetin programında Ethem Sancak’ı zengin etmek var mı?” diye sordu. Türkkan’ın açıklamaları şöyle:

‘ORDUMUZUN FABRİKASINI SATAN NE YERLİDİR NE MİLLİ’

“Ben şunu merak ediyorum bu hükümetin programında Ethem Sancak’ı zengin etmek var mı? Yani siz hükümetin programına ‘Biz Ethem Sancak’ı zengin edeceğiz’ diye bir şey aldınız mı? Dünyada devlet ihalesi alan ilk on şirketten beşini sizin meşhur yandaş şirketleriniz aldı. Bakın siz millete değil bu yandaşlara çalışıyorsunuz. Siz bu tavrınızla ne milli ne de yerli olmadığınızı bir kez daha ispat ettiniz. O yüzden tekrar ediyorum. Sizin programınız ne milli ne yerli, sizler de ne millisiniz ne yerli. Türkiye’nin ordusunun fabrikasını kalkıp Katarlılara peşkeş çeken adam ne millidir ne yerlidir.”

TÜRKKAN: ORADAN KABADAYILIK YAPMA’

Türkkan’ın açıklamalarına İYİ Parti ve CHP sıralarından alkışla destek gelirken, AKP sıralarından yükselen sese tepki gösteren Türkkan, sözlerine şöyle devam etti: “‘Hadi ya’ diyen adama söylüyorum. Yüreğin çıkarsa buradan çıkar konuşursun. Oradan kabadayılık yapma, bu hoş bir tarz değildir. Bir Grup Başkanvekili konuşurken o şekilde o şekilde konuşana bizler ‘Terbiyesiz’ diyoruz haberiniz olsun .”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ