Politika
21 Ocak 2020 ( 2399 görüntülenme )

İş Anlaşıldı: 'Füze Var, Transfer Yok'

Rus TASS haber ajansı, askeri/diplomatik kaynaklı haberine göre Türkiye’ye 120’den fazla S-400 füzesi teslim edildiğini duyurdu. Haberde teknoloji transferinin “kısmen bile” yapılmadığı belirtildi.


FÜZE VAR AMA TEKNOLOJİ TRANSFERİ YOK

Rus devlet ajansı TASS’ın askeri ve diplomatik kaynaklara dayandırdığı haberinde, Türkiye ile Rusya arasında yapılan anlaşma gereği Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bugüne kadar 120 adet S-400 füzesi, bazı yedek parça ve diğer gerekli malzemelerin teslim edildiği belirtildi. Haberde Türkiye ile yapılan anlaşmanın 'kısmen dahi olsa teknoloji transferini kapsamadığı' ifade edildi.

20 AYLIK GARANTİ BAŞLADI

Söz konusu haberde, Türk ve Rus taraflarının sözleşmeye 2019 Aralık'ında Ankara'da imza attığı, bu eylemle birlikte Rusya tarafından verilen 20 aylık garanti süresinin de başlamış olduğu bilgisine yer verildi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 2018'de kendisine yöneltilen S-400'lerle ilgili teknoloji transferi sorularına "Bu konu, herhangi bir şekilde siyasi güven meselesi değil. Bu mesele tamam ile ticari mesele" diye cevap vermişti.

Kaynak Yeniçağ: 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ