Genel
16 Ekim 2018 ( 6623 görüntülenme )

Rahip uçtu!.. 'TÜRKİYE İÇİN ÇİRKİN SÖZLER'

Türkiye ve ABD arasında krize neden olan ve 12 Ekim'de görülen duruşmayla serbest bırakıldıktan sonra ülkesine dönen ABD'li rahip Andrew Brunson, ABC televizyon kanalına Türkiye'de tutuklu kaldığı süreci anlattı.


HAPİS GÜNLERİ

ABD basınına konuşan Rahip Brunson, Türkiye'ye ile ilgili çirkin sözler kullandı. Brunson, "Hapis günleri camide yaşamak gibiydi" dedi.

'İSA PEYGAMBERİ ANLATIYORDUK'

Türkiye’de geçirdiği yıllar boyunca herhangi siyasi faaliyette bulunmadığını öne süren Brunson, “Türkiye’ye gitmemizin nedeni insanlara İsa Peygamberi anlatmaktı. Ancak bugün geldiğimiz noktada, Türkiye’de en çok nefret edilen insanlardan biriyim, muhtemelen” diye konuştu.

'AKLIMI ZOR KURTARDIM'

2016’da tutuklandıktan sonra günlerce hücre hapsinde tutulduğunu iddia eden Brunson, “Hapishanede tutulmak başlı başına zor bir durum. Başlangıçta günlerce hücre hapsinde tek başıma tutuldum. O günler çok zordu. Akli dengemi ancak saatlerce dua ederek koruyabiliyordum” dedi.

'SIKIŞ TEPİŞ YATTIK'

Daha sonra 8 kişilik bir koğuşta 20 kişiyle birlikte kaldığını öne süren Brunson, koğuştaki diğer tutuklular için “Büyük kısmı FETÖ üyesi olmakla suçlanıyordu. Koğuş hayatı bir anlamda camide yaşamak gibiydi” dedi.

Brunson, koğuşta geçirdiği aylar için ise dil farkı, kültür farkı ve din farkı nedeniyle kendisini çok izole hissettiğini söyledi.

kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ