Resmi Gazete'de yayınlanan genelge ile Cumhurbaşkanı danışmanı görevine getirilen Merve Kavakçı’nın kızı Mariam Kavakçı’nın, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar tepki çekti.

KURAN-I KERİM ÜZERİNDE ABD PASAPORTU

1999 yılında TBMM’de yaşanan başörtüsü kriziyle tanınan, şu anda Kuala Lumpur Büyükelçisi görevinde bulunan Merve Kavakçı’nın kızı Mariam Kavakçı, Cumhurbaşkanı danışmanı görevine getirilmişti. Yeni danışman Kavakçı’nın sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar ise kamuoyunun tepkisine neden oldu. Özellikle, Kur-an'ı Kerim'in üzerine koyduğu ABD pasaportu ile ilgili yaptığı paylaşım, takipçilerinden büyük tepki aldı.

TEPKİ VAR

Twitter ve instagram hesaplarından yayınladığı ilginç fotoğraflara bir yenisini daha ekleyen 29 yaşındaki Mariam, Kur'an-ı Kerim'in üzerine ABD pasaportu koyarak bir paylaşımda bulundu.

Mariam'ın takipçilerinden biri, bu paylaşıma tepki göstererek, "Giyimi, yaşam tarzı özel alanıdır dedim konuya girmedim. Fakat Kur'an-I Kerim üzerinde ABD pasaportundan çok rahatsız oldum. Hanımefendi bize norm hiyerarşisini mi ihsas ediyor? Kur'an-ı azimüşşanı biz hep baştacı bildik. O'u herhangi bir şeyin altında görmeye tahammülümüz yok!" dedi. 

Tepkilerin artması üzerine Mariam Kavakçı, Twitter ve İnstagram hesaplarını bugün kapattı.

NE OLMUŞTU?

Mariam Kavakçı Cumhurbaşkanı Danışmanı oldu. BDDK, Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığına ilişkin atama kararları Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayınlandı. Mariam Kavakçı da Cumhurbaşkanı danışmanı oldu.

MERVE KAVAKÇI’NIN KIZI

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayınlanan genelge ile göreve getirilen Mariam Kavakçı, 1999’da TBMM’de yaşanan başörtüsü krizi sırasında tanınan ve bir süre önce Kuala Lumpur Büyükelçisi olarak atanan Merve Kavakçı’nın kızı.

MARİAM KAVAKÇI KİMDİR?

Mariam Kavakçı hükümete yakın medyada ‘konuşma dili patoloğu’ ve ‘iş kadını’ olarak tanıtılıyor. Kavakçı’nın araştırma alanları arasında dil işlemenin nörobiyolojik yönleri, motor-dil etkileşimleri, dil bozuklukları ve bunların genomik özellikleri bulunduğu ve 2017 yılında, Texas Üniversitesi’nde İletişim Bilimleri ve Bozuklukları bölümünde yüksek lisans yaptığı belirtiliyor.

Kaynak Yeniçağ/ciddigazete

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ