Genel
06 Aralık 2019 ( 4874 görüntülenme )

Bakanlık Uçtu Gidiyor: '12 MİLYON EURO'

İspanyol devi Real Madrid, Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın büyük bir sponsorluk anlaşmasına imza attı. Yapılan anlaşma sonucu İspanyol ekibinin antreman formalarında Türkiye yazılı görseller yer alacak.

İSPANYOL TAKIMINA 12 MİLYON EURO

Anlaşmaya göre Bakanlık, Türkiye’yi tanıtma kampanyası kapsamında Madrid kulübüne yıllık 12 milyon Euro ödeyecek, İspanyol ekibin antreman formalarında Türkiye yazılı görseller yer alacak. Marca gazetesinin haberinde anlaşmanın kaç yıllık olduğu belirtilmedi.


ARAPLARLA DA ANLAŞMASI VAR

Maç formaları için Fly Emirates ile 2022’ye kadar sezonluk 70 milyon Euro’luk bir anlaşması bulunan Real Madrid Avrupa’da en yüksek forma sponsorluğuna imza atmış durumda. Onları 62 milyon Euro ile Manchester United, 55 milyon Euro ile Barcelona izliyor.

Söz konusu anlaşmayla Real Madrid tarihinde ilk kez antreman formalarına reklam alırken, Barcelona antreman kiti için bir Türk firması olan BEKO’yla 3 sezonluğuna 57 milyon Euroluk sponsorluk anlaşması imzalamıştı.

Sponsorluk anlaşmasının Real Madrid’in halihazırdaki sponsoru Emirates ile olan anlaşmasını nasıl etkileyeceği ise belirsizliğini koruyor.

Kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ