Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2428 görüntülenme )

Türkiye'den ABD'ye İlk Kez Ağır İtham!

Haydi bakalım!
  DAVUTOĞLU: HER GÖRÜŞME SONRASI SALDIRIYOR
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Rusya ile ABD arasındaki Suriye görüşmelerinin artık kendilerini daha fazla kaygılandırdığını söyledi.
 
Davutoğlu, "Rusya her görüşme sonrasında daha fazla saldırıyor." dedi.

Londra'da düzenlediği basın toplantısında soruları cevaplayan Ahmet Davutoğlu, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile yaptıkları görüşmede Rusya'nın Halep ve Azez'e saldırı yapılmaması konusunda uyarılması için mutabık kaldıklarını söyledi.
 
Kendilerinden sadece 'muhalefeti ikna edin, Cenevre’ye gelsin' talebinde bulunulduğunu ifade eden Davutoğlu, ikna etmelerine rağmen muhalefetin Madaya başta olmak üzere insani trajedilerin sona erdirilmesi konusundaki taleplerinin karşılanmadığını vurguladı.

Davutoğlu, "Doğrusu Rusya ve ABD arasındaki görüşmelerden bir şey beklememe yanında bizi daha fazla kaygılandırıyor. Rusya her görüşme sonrasında daha fazla saldırıyor. Bunun açıklamasını beklemek bizim hakkımız. Milyonlarca Suriyeliyi misafir ediyorsak." diye konuştu.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İstanbul'da Kar! Suriyeli Mülteciler İçin Hükümet'ten İlginç Adım! FLAŞ!.. IŞİD YUKARIYA UÇTU!.. Bakanlık Doğruladı!.. Askerlerimiz Çatışmada! PKK Sitesinden İsyan Çağrısı Meclis'te HENDEK Kavgası! İNCİRLİK ÜSSÜ'NDEN YILDIRIM ÇARK! RUSYA'dan ABD'ye JET YANIT!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ALMANYA'DAN TEHDİT GİBİ MESAJ!..