Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2378 görüntülenme )

Türkiye'den ABD'ye İlk Kez Ağır İtham!

Haydi bakalım!
  DAVUTOĞLU: HER GÖRÜŞME SONRASI SALDIRIYOR
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Rusya ile ABD arasındaki Suriye görüşmelerinin artık kendilerini daha fazla kaygılandırdığını söyledi.
 
Davutoğlu, "Rusya her görüşme sonrasında daha fazla saldırıyor." dedi.

Londra'da düzenlediği basın toplantısında soruları cevaplayan Ahmet Davutoğlu, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile yaptıkları görüşmede Rusya'nın Halep ve Azez'e saldırı yapılmaması konusunda uyarılması için mutabık kaldıklarını söyledi.
 
Kendilerinden sadece 'muhalefeti ikna edin, Cenevre’ye gelsin' talebinde bulunulduğunu ifade eden Davutoğlu, ikna etmelerine rağmen muhalefetin Madaya başta olmak üzere insani trajedilerin sona erdirilmesi konusundaki taleplerinin karşılanmadığını vurguladı.

Davutoğlu, "Doğrusu Rusya ve ABD arasındaki görüşmelerden bir şey beklememe yanında bizi daha fazla kaygılandırıyor. Rusya her görüşme sonrasında daha fazla saldırıyor. Bunun açıklamasını beklemek bizim hakkımız. Milyonlarca Suriyeliyi misafir ediyorsak." diye konuştu.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Flaş! İran'dan Çağrı! Cizre‘de 3 şehit haberi yalanlandı Uğur Işılak’a Kötü Haber ŞOK! TÜBİTAK'TA FETÖ OPERASYONU! Zorunlu Trafik Sigortasında YENİ ÇÖZÜM Geliyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şok sözler!.. ANTALYA'DA ÇATIŞMA ÇIKTI! Kılıçdaroğlu'ndan Sert Açıklama!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
HDP heyeti Kandil'e gitti