Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2426 görüntülenme )

Türk F-16'larına Açık Tehdit!

ABD'nin verdiği 50 ton silahı aldığını teslim aldıklarının söyleyen PYD bu silahları PKK'ya verecek.
 ABD'nin Suriye'nin kuzeyinde IŞİD'e karşı savaşanlara havadan attığı silahların kime gittiği tartışması sürüyor. ABD, silahların Araplar'a verildiğini belirtirken, PYD Başkanı Müslim, "50 ton silah bize ve Arap müttefiklerimize ulaştı" dedi.


Peki PYD'nin eline geçtiği neredeyse kesinleşen bu silahların hedefi kim olacak?


STINGERLER DA VAR

50 ton silah arasında etkili bir silah da bulunuyor. Bir kişi tarafından taşınabilen, uçak ve helikoptere karşı kullanılan, omuzdan ateşlenen bir hava savunma silahı olan stingerların hedefinde Türk savaş uçaklarının olacağı iddia edildi.
Çünkü Temmuz ayı sonundan beri Türkiye, terör örgütüne karşı tarihin en büyük hava operasyonunu başlatmış ve PKK tarihinin en büyük kayıplarını yaşıyor.


HEDEF TÜRK F-16'LARI VURMAK

PYD'nin bu silahları Suriye rejimine ve IŞİD'in de elinde uçak olmadığına göre bu silah, PKK'ya verilecek ve bölgede operasyonlara katılan Türk F-16'ların vurulması için kullanılacak.


ERDOĞAN UYARMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün W-20 zirvesinde yaptığı konuşmada 'Terör örgütlerine verdiğiniz o silahlar gün gelecek size doğrultulacak. Terör örgütünün elinde çıkan silahlara bakın. Hepsi batılı dostlarımızdan. Bunlar yan yana oturduğumuzda dost ama silahlar onların silahı' demişti.


Kaynak :  türkiyegazetesi

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'li Meclis Üyesi HAKKINDA KARAR! REUTERS SURİYE'DE SON DURUMU AÇIKLADI... BODRUM SALLANIYOR... PEŞ PEŞE ÜÇ DEPREM!.. Ertuğrul 1890 FRAGMAN Sığınmacılar DÖRT KÖŞE... İşte O Görüntüler... Erdoğan'a Tepkiler Büyüyor 16 İLDE EŞ ZAMANLI BÜYÜK OPERASYON!.. Ankara'da 19 Mayıs Coşkusu!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kilis’e İki roket mermisi daha!