Genel
05 Eylül 2017 ( 266 görüntülenme )

TÜRK AİLE'YE ALMANYA'DA AĞIR KUMPAS!..

TÜRK AİLENİN ADALET ARAYIŞI SÜRÜYOR

Frankenthal ADD Başkanı Nesrin Çağan'ın oğlu Bora Çağan Alman yargısında adalet arıyor.

Hakkında hiç delil olmamasına karşın ve üstelik karambol bir kavgada mağdur edilmesine karşın 3.5 yıl hapis cezasına çarptırılan tıp Fakültesi öğrencisi Bora Çağan'ın hukuk mücadelesi sürüyor. Karara tepki büyük.

Son bilgiler şöyle:

"ADALET İÇİN YÜRÜDÜLER"

"Die Rheinpfalz gazetesinde Bora'nın yürüyüşüne dair bir yazı çıktı. Bora'nın suçsuz olduğunu ve dikkatleri çekmek için Frankenthal dan Postdam şehrine yürüyüş başlattığını, avukatlarının yüksek mahkemeye itiraz dilekçeleri verdiğini yazıyor. "

"ÇAĞAN AİLESİNE DESTEK GİDEREK BÜYÜYOR"

"Aileye destek olmak amacıyla Almanya'da yaşayan kardeşlerimiz Bora için facebook'ta açtığımız "Gerecehtigkeit Für Bora/ Bora'ya destek ol" sayfası açtılar. Alman medyasının da görmezden gelemediği bu destek her geçen gün artıyor. Alman medyası bu olaya Türk medyasını ilgi gösterdiğine dair bir yazı yayınlandı.
Bora 4 gün imza atması gerektiği için yürüyüşüne geriye kalan 3 günde devam ediyor."
 
"BORA'YI ŞİKAYET EDENLER İŞİ PARAYA DÖKTÜ"

"Şikayetçi Pozywio ailesi yapılan bu çalışmalardan rahatsız. Hatta onları destekleyen ve haber yapan SWR televizyonu yalan yanlış yaptıkları bir videoyu yayından kaldırıldığüı söyleniyor. Bu davanın en karlı tarafı pozywio ailesi çünkü düzenlenen yardım kampanyaları ile 100 bin Euro'nun üzerinde para topladıkları ileri sürülüyor."

"DAVAYA BAKAN HAKİM HAKKINDA İLGİNÇ İDDİA"

"Bir diğer ilginç olay ise, yine Die Rheinpfalz gazetesinde haber olarak çıktı. Bora'nın davasına da bakan Hakim ile ilgili. Frankenthal Mahkemesinde hakim Thomas Henn ve bir jüri üyesi hakkında taraflı davrandıkları için şikayetler söz konusu." 

"9 TÜRK'ün HAYATINI KAYBETTİĞİ DAVA DA AYNI MAHKEMEDE"

" 2008 de Ludwigshafen da çıkan bir yangında 9 Türk hayatını kaybetmişti. Aynı mahkeme "nazi ırkçı bir saldırı olduğuna dair yeterli bir kanıt yok diyerek" bu davanın kapatılmasına izin vermişti. Görgü tanıklarının beyanları dikkate alınmamıştı."

"BORA ÜNİVERTSİTE'YE DEVAM ETMEK İSTİYOR"

"Bora Hollanda'nın Maastricht Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazandı. Fakat Bora'nın kimliğine mahkeme el koydu. Normalde bu durumlarda mahkeme suçlu bulunan kişiye geçici kimlik kartı vermek zorunda. Ama bu konuda bile ayrımcılık yapıyorlar ve Bora'ya kimlik kartı vermiyorlar. "

Mahkemenin bu durumu dikkate alarak Bora'nın üniversiteye kayıt yaptırması için izin vermesi, Bora'nın ve ailenin psikolojisi için çok faydalı olacağı bildiriliyor.
Image result for bora çağan almanya
Kaynak: Frankenthal

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ