Yerel seçimlerde İstanbul'da şaibe olduğunu ileri süren AKP'lilerin kendisini tehdit ettiğini söyleyen hükümete yakın yazar Ömer Turan, şuana kadar AKP'nin ortaya attığı iddiaların hepsinin yalan olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verdiği destekle bilinen yazar Ömer Turan, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Turan, seçimlerden sonra kendisine yönelik tepkilerin arttığını belirterek tehditler aldığını söyledi.

TURAN: ‘İDDİALARIN HEPSİ YALAN ÇIKTI’

Ömer Turan, “İlk günden itibaren müthiş bir bilgi kirliliğine maruz kaldık. 30 sandık görevlisi gözaltına alındı, YSK seçimlerin tekrar sayılmasına karar verildi, falanca yerde 30 bin oy çalınmış falanca yerde AK Parti'nin 3 bin oyunu sisteme girmemişler denildi. Bunların hepsi yalan çıktı” dedi. Turan açıklamasını şöyle sürdürdü: ‘SÖYLEDİKLERİNİN YÜZDE BİRİ DOĞRU OLSAYDI, YILDIRIM KAZANMIŞ OLURDU’

“Bu yalanları söyleyenler ya da bilmeyerek bu yalanların yayılmasına yardım edenler yalanların resmi mevkiler tarafından yalanlanmasından sonra bile özür dilemediler. Bilgi kirliliğine devam ettiler. Başka yanlış bilgilerle AK Parti tabanını boşuna umutlandırdılar. Mahalle medyası ve trollerin ilk günden itibaren söylediklerinin yüzde biri doğru olsaydı bugün Sayın Binali Yıldırım en az 100 bin oy farkla seçimleri kazanmış olurdu.”

‘BEN PAYLAŞMAYINCA RESMEN TEHDİT EDİLDİM’

“ Mahalle medyası ve trollerin söylediklerinin hemen hemen tamamı yalan çıktı. Resmi kurumlar onları yalanladı. Bilgi kirliliğine katılmam için bana çok baskı yaptılar. Ben bilgileri teyit edemediğim için paylaşmadım. Ben paylaşmayınca bana olan baskı daha da arttı. YSK’nın gerçek verilerini paylaşınca ve gerçekleri söyleyince baskı inanılmaz boyutlara ulaştı. Resmen tehdit edildim.”

Kendisine yönelik saldırılar olduğunu ve “hain” ilan edildiğini söyleyen Ömer Turan şunları kaydetti:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ