3419 görüntülenme23 Mayıs 2020
Futbolcu Arda Turan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için çektiği bir videoda, "19 Mayıs Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum" ifadelerini kullanmıştı. Ekonomist Özgür Demirtaş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın adını ‘Çocuk Bayramı’ olarak telaffuz eden futbolcu Ardan Turan’ı, “Sanki topa bedava vuruyor” sözleri ile eleştirdi

ARDA TURAN: ‘BEN ÜLKEME ÇOK HİZMET ETTİM’
Futbolcu Arda Turan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sırasında gerçekleştirdiği canlı yayında, 19 Mayıs’ı Çocuk Bayramı olarak kutladı. Yayından sonra çok sayıda eleştiri alan Turan, kendisine eleştiri yöneltenlere, “Umarım siz de hayatlarınızda en az benim kadar ülkenize hizmet etme fırsatı bulursunuz” diye seslendi.

DEMİRTAŞ ‘SANKİ TOPA BEDAVA VURUYOR’

Arda Turan’a ekonomist Özgür Demirtaş’tan tepki geldi. Arda Turan’ın sinirlerine hâkim olamadığını belirten Demirtaş, “Ben kötü bir insan olduğuna inanmıyorum. Gerçi kendisini tanımıyorum. Hiç tanışmadım. Ama yanıtları inanılmaz. Dürtüsel. Sinirlerine kesinlikle hâkim olamıyor. Ben gafı ile ilgili en ufak bir eleştiride bulunmuyorum. Herkes gaf yapabilir. Ancak eleştirilere yanıt korkunç” dedi.

KARŞISINDAKİ YOĞUN BAKIM DOKTORU
Arda Turan’ın yanlış bir yanıt verdiğini belirten Demirtaş, “Karşısındaki yoğun bakım doktoru. Köy öğretmeni, komando. Sanki topa bedava vuruyor! Bu ülkede bedavaya hayatlar veriliyor” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU: ‘19 MAYIS YERİNE ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’
TRT'nin 'bayramları karıştırmasının' ardından futbolcu Arda Turan da bayramları karıştırdı. 33 yaşındaki futbolcu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlamak isteyen Turan, “19 Mayıs Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı” kutladı.Turan, sosyal medyada yayınladığı videolu mesajında 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'yla karıştırarak, "19 Mayıs Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun" dedi. Turan’ın bu sözleri sosyal medyada gündeme oturdu.

TRT ŞAŞTI: ‘SUNUCU 19 MAYIS DEDİ, REJİ CUMHURİYET BAYRAMI AFİŞİ ASTI’
Öte yanda 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda TRT'de skandal bir hata gerçekleştirildi. TRT Haber’de Oya Eren'in sunduğu "Dün Bügün" adlı programda, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı karıştırıldı. Sunucu Eren'in arkasında yer alan fona "19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı” yazıldı. Skandalı daha sonra fark eden reji ekibi durumu düzeltti.

ERDOĞAN ‘GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI DEMİŞTİ
19 Mayıs kutlamalarıyla ilgili açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan19 Mayıs için ‘Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’ demek yerine ‘Gençlik ve Spor Bayramı’ dedi ancak sözlerinin sonunda Atatürk’ü andı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ