Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2388 görüntülenme )

Tükiye’ye El Nino uyarısı!

Uzmanlar Türkiye'nin de aralarında bulunduğu Akdeniz ülkeleri için "fırtına, kasırga,hortum ve sel" uyarısında bulundu.
 ABD’nin Ulusal Okyanus ve Atmosfer Ajansı (NOAA) kış mevsimi için “felaket” uyarıları yaptı. NOAA’ya göre; okyanus sularının ısınmasıyla oluşan ve dünyanın farklı bölgelerinde yoğun kar yağışı, kasırga, sel, heyelan veya kuraklığı artıran El Nino doğa olayı bu yıl zirve yapacak.

El Nino nedeniyle, kış mevsiminde dünyanın kuzey bölgelerinde rekor düzeyde kar yağışının görüleceği, özellikle ocak ve şubat ayında dondurucu soğukların yaşanacağı tamin ediliyor.

En son 1997-98 yıllarında görülen ‘Süper El Nino’nun benzerinin önümüzdeki kış yaşanacağı uyarısını yapan ajans, El Nino’nun kutuplardaki bazı buzulları erittiğini belirterek, eriyen parçaların kutup rüzgârının da etkisiyle dünyanın diğer bölgelerinde sel ve benzeri felaketlere yol açabileceğini duyurdu.

“TÜRKİYE’DE ETKİLENECEK ÜLKELER ARASINDA”

Uzmanlar, aralarında Türkeye’nin de bulunduğu Akdeniz ülkelerinde ise daha ılık ancak fırtına, kasırga, hortum gibi doğa olaylarının ve sel felaketlerinin daha sık gerçekleşeceği ‘ıslak’ bir kış mevsimi yaşanacağını tahmin ediyor. Süper El Nino son 30 yılda 1982 ve 1997′de olmak üzere iki kez etkili olmuştu.
Kaynak : Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Flaş! Erdoğan'dan Putin'e Rest! Arınç'tan Tuhaf Bir "Ergenekon" Açıklaması! ABD'den Örtülü Mesaj! DOLAR'da Korkutucu Yükseliş! Bakanlar Kurulu Toplantısı Sonrası Flaş Açıklamalar Başbakan’dan Türk Telekoma Kurtarma Operasyonu! Taksim'de Bomba Alarmı Ünlü İş Adamı Tutuklandı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Barzani Hiç Durmuyor: YENİ ORDU-YENİ SİLAH!..