Politika
09 Ağustos 2018 ( 1441 görüntülenme )

TSUNAMİ GELİYOR... SON HAMLE!..

CHP'de değişim isteyen kanadın yeterli imza toplayamamasının ardından Genel Merkez'den "Kurultay yok" açıklaması gelirken, delegelerin, tüzük kurultayına gidip gitmemeyi tartışmak üzere bir araya geleceği iddia edildi.

‘YENİ TOPLANTI’

CHP'de seçimli kurultay için yeterli imza toplanamamasının ardından değişim isteyen kanattan yeni bir hamle geldi. Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre, CHP'de muhalefetin oluşturduğu bir grup, delegelerle birlikte tüzük kurultayı önerisini tartışmak üzere Ankara'da Türkiye Barolar Birliği’ne ait Latanya Oteli’de toplanıyor. Çağrı Heyeti adına delegelere gönderilen mesajda şöyle denildi:

“KARAR ZAMANI’

"Sevgili Yol Arkadaşımız, Olağanüstü Kurultay çağrısında bulunan delegelerimiz ile bir araya gelip bundan sonraki yol haritamızı belirlemek üzere 12.08.2018 Pazar günü saat:14.00'te Ankara Latanya otelde toplantı düzenleyeceğiz. Düşünceleriniz bizim için önemlidir. Katılımınızı rica ederiz."

YOL HARİTASI

Muharrem İnce'nin de katılımı beklenen toplantıda tüzük kurultayı önerisi tartışılacak. Bu toplantıda alınacak karar doğrultusunda pazartesi Noter'e gidilerek, tüzük kurultayı için imza verilecek. Tüzük kurultayına gidilebilmesi için toplam delegelerin yüzde 20'sinin imzası yetiyor. Bu da 248 delegeye denk düşüyor. Muhalifler, tüzük kurultayında 622 imza toplayarak, genel başkan seçimi yapmayı planlıyor.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ