Genel
22 Ocak 2018 ( 1407 görüntülenme )

TSK Azez'den Afrin'e Operasyon Başlattı!

Afrin'e yapılan Zeytin Dalı Harekatı'nda Azez bölgesinden ikinci bir cephe açıldı. TSK operasyona iki cepheden devam edecek.

Mehmetçik dün sabah 11.05'te, kontrolündeki Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı güçler ile Gülbaba mevkiinden Suriye'ye girdi.
YPG'li hainler çil yavrusu gibi dağıldı… Sivil halka bir şey olmaması için özel hassasiyet gösteren askerlerimiz, hainlerin inlerini başlarına yıktı. Zeytin Dalı Harekatı'na muhalefet ve NATO'dan tam destek geldi.Günün erken satlerinde Azez’de ÖSO İle YPG arasında çatışma çıktığı bildirildi. ÖSO gruplarından Ceyşul Şimal’dan alınan bilgilere göre, ÖSO’ya bağlı bazı gruplar Bursayye cephesinde harekete geçti.Afrin’e başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nda Türk silahlı Kuvvetleri, YPG’ye ait hedefleri, hava kuvvetleri ile karadan Çok Namlulu Roket Atar (ÇNRA) ve fırtına obüsleri ile vurdu. Askeri kaynaklar ÇNRA’ların bu operasyonda hedeflerin imha edilmesinde önemli başarılar kazandığını belirttiler.Mehmetçik, bugüne kadar 5 kilometrelik alanı ve 11 köyü PKK'lılardan temizledi. TSK terör yuvalarını hem karadan hem de havadan vurdu.


KİLİS'TEN TOP ATIŞI

TSK ve ÖSO karadan ilerleyişini sürdürmeye devam ederken, Kilis'ten de PYD/PKK'ya ait bölgeler günü erken saatleri itibariyle topçu atışlarıyla vurulmaya başlandı.

AFRİN'E İKİNCİ CEPHE

TSK, Afrin'e 2. bir cepheden giriş yaptı. Afrin'in doğusunda yer alan Azez'den tanklarla bölgeye giren Mehmetçik Afrin'e yapılan operasyona 2 cepheden devam edecek.Öte yandan Hatay Kırıkhan yakınlarında TSK'ya ait bir kampın yakınlarında bulunan ÖSO kampına havan mermisi düştüğü. Olayda 2 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Ayrıntılar geliyor...

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ