Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2392 görüntülenme )

TSK'dan Hakkari'de PKK'ya ağır darbe!

3 Astsubayımız yaralı ama hayati tehlikeleri yok...
TSK'nın Hakkari'de havadan ve karadan düzenlediği operasyonda 10 Terör Örgütü PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

Yapılan açıklama şöyle:

Hakkâri / Yüksekova’da devam eden operasyonda çıkan çatışmada üç Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist, bir adet doçka uçaksavar silahı, iki adet biksi makineli tüfeği ve bir adet Kaleşnikov Piyade Tüfeği ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiş, üç Astsubay hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır.

Operasyon bölgesine yönelik düzenlenen hava harekatında yedi Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Muş’ta devam eden operasyonda çıkan çatışmada, iki Jandarma Uzman Çavuş hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralanmış, operasyonun devam ettiği bölgeye girmek isteyen 17 işbirlikçi, Cumhuriyet Savcısının talimatıyla gözaltına alınmıştır.

Şırnak Cudi Dağı bölgesinde devam eden operasyonda, Bölücü Terör Örgütü mensubu bir teröristin cesedi bulunmuş, operasyonun devam ettiği bölgeye girmek isteyen 15 işbirlikçi gözaltına alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Genel Kurmay Başkanlığı

Hakkari bölgesinde operasyonlar devam ediyor...

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakan Yok Başbakan Yok... GENELKURMAY AÇIKLADI!.. Amonos Dağlarında ÇATIŞMA! Elektrik Faturanız Yüksek Geldiyse Bakınız ! HABABAM SINIFI'NIN ÜNLÜ İSMİNE BÜYÜK VEFASIZLIK!.. ALAATTİN ÇAKICI TAHLİYE OLUYOR Bilinmeyen Her Şey Gün Yüzüne Çıktı... VE AHMET HAKAN ÇILDIRDI!.. AĞIR İTHAM!.. CHP NOKTAYI KOYDU...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
AKP'Lİ BAKAN: AĞLAMAKTAN GÖREMEDİK!