Reklamlar
Anasayfa » Haber
31 Ağustos 2017 ( 881 görüntülenme )

TRUMP'TAN ŞOK VURUŞ!.. SUUD KRALI TERS KÖŞE!..

TRUMP: KATAR KRİZİNİ ÇÖZÜN

ABD Başkanı Donald Trump, telefonda görüştüğü Suudi Arabistan Kralı Salman bin Abdülaziz el Suud'a Katar krizine diplomatik çözüm bulunması çağrısında bulundu.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada "Katar anlaşmazlığının tüm taraflarından, krizi sona erdirmek için diplomatik bir çözüm bulmaları istendi" denildi.

İki liderin terörle ve aşırıcı ideolojilerle mücadele ile teröre finansma desteğinin önünün kesilmesi konularını da görüştüğü belirtildi.

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Bahreyn ve Yemen dahil bazı ülkeler Haziran ayı başında Katar'ı "terörizme destek vermekle" suçlamış ve bu ülkeyle ilişkilerini kesmişti. Katar ise iddiaları reddediyor.

Son olarak Katar, Körfez ülkelerinin hazırladığı 13 maddelik talep listesini kabul etmeyeceğini açıklamıştı.

Kaynak: BBC Türkçe

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ARAKAN'DAKİ KATLİAMA KARŞI İNGİLTERE'DEN ÇAĞRI!.. TRT'DE İKİNCİ DEPREM! İşte Yeni ABD'nin Başkanı Trump'un İLK KÜRESEL MESAJI! MHP'DEN AKP'YE DESTEK! MHP Erzurum Milletvekili AYDIN'dan MUHTEŞEM ÇIKIŞ! 50 YIL ÖNCE CUMHURİYETİ KURANLAR DEVLETİ FETÖ'ye KARŞI UYARMIŞ!.. VE ALMANYA'DAN ABD'YE TAVIR!.. Damat, Enişte, Abla derken... ATAMAYA BAK ATAMAYA!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Organik Hoşaf Projesi Finale Kaldı!..ORTALIK HAREKETLENDİ!