Reklamlar
Anasayfa » Haber
29 Ağustos 2017 ( 981 görüntülenme )

ABD AÇIKLADI... DÜNYA GERGİN!..

TRUMP: TÜM SEÇENEKLER MASADA

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump’ın, “Kuzey Kore için tüm seçenekler masada’ dediği aktarıldı.

Trump, Japonya'nın üzerinden geçen bir balistik füze fırlatmasının ardından, Kuzey Kore'ye karşılık vermek için tüm seçeneklerin masada olduğunu söyledi.

'HEPİMİZİ KÜÇÜMSEDİĞİNİ GÖSTERDİ'

Beyaz Saray'ın yayınladığı açıklamada Trump, "Dünya, Kuzey Kore'nin son mesajını güçlü ve net bir şekilde aldı: Bu rejim, komşularını, Birleşmiş Milletler (BM) üyelerini ve uluslararası kabul edilebilir davranışların en düşük standartlarını küçümsediğinin işaretini verdi" ifadelerini kullandı.

Trump şöyle devam etti: "Tehdit edici ve istikrarsızlaştırıcı hareketler, yalnızca Kuzey Kore rejiminin bölgede ve diğer uluslar arasında izolasyonunu artırıyor. Tüm seçenekler masada."

Bu sabah ABD ordusu, Kuzey Kore'nin kısa menzilli 3 balistik füze fırlattığını ve füzelerin Japonya'nın üzerinden geçerek denize düştüğünü duyurmuştu.

KUZEY KORE: ABD'YE KARŞI SERT TEDBİR ALMA HAKKIMIZ VAR

Kuzey Kore, fırlattığı füzenin Japonya'nın Hokkaido adasının üzerinden geçerek denize düşmesinden birkaç saat sonra açıklamada bulundu.

ABD'yi Kore yarımadasını ‘çok şiddetli bir patlamaya' sürüklemekle suçlayan Pyongyang, ABD'ye karşı ‘sert karşı tedbirler' almaya hakkı olduğunu belirtti.

Kuzey Kore'nin Cenevre'deki Birleşmiş Milletler temsilcisi Han Tae Song, yaptığı açıklamada bu son füze denemesine atıfta bulunmadı. Ancak ABD'nin ‘baskısı ve provokatif adımları'nın ülkesine yeni önlem almak için gerekçe verdiğini söyledi.

Kaynak: Sputnik News

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MECLİS KULİSİNDE İNANILMAZ İDDİA!.. KARS İL JANDARMA KOMUTANI'NA DURUŞMADA ŞOK!.. ŞOK!.. KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME İLE BAKIN NE YAPTILAR! ABD Zıvanadan Çıktı!.. BAKIN PKK'YA NE GÖNDERMİŞ!.. DİKKAT!.. İZMİR YANIYOR... Trump Seçildi, O Ülke Alarma Geçti! İstanbul Valisi'den ŞAŞIRTICI AÇIKLAMA!.. ŞOK!.. AKP DÖNEMİNDE CAN SIKICI REKOR!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bahçeli'den o TEPKİLERE CEVAP!