Reklamlar
Anasayfa » Haber
13 Ağustos 2017 ( 1177 görüntülenme )

TRUMP HAREKETE GEÇTİ!

Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un telefonda Kuzey Kore’nin etrafındaki durumu ele aldıklarını açıkladı.

TRUMP: "ABD HAZIR!"


Beyaz Saray basın dairesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Başkan Trump, (Fransa) Cumhurbaşkanı Macron’a ABD’nin Kuzey Kore’nin nükleer tehdidine son verme konusunda kararlı olduğunu belirtti. Başkan Trump, ABD’nin müttefikleriyle birlikte bu hedefe ulaşmak için diplomatik, ekonomik ve askeri tedbirlerinin tümünü uygulamaya hazır olduklarını açıkladı” ifadelerine yer verildi.

Liderlerin ‘Kuzey Kore’nin istikrarı bozmaya yönelik eylemlerine bağlı giderek büyüyen tehlikeye’ karşı koyma gerekliliğini de görüştüğü kaydedilen açıklamada:

“Başkan Trump ve Cumhurbaşkanı Macron, Birleşmiş Milletler (BM) yaptırımlarının uygulanması ve Kore Yarımadası’nın nükleer silahlardan arındırılmasının sağlanması için müttefikleri ve ortakları ile çalışmayı taahhüt etti” dendi.

MACRON: ABD VE KUZEY KORE, GERGİNLİĞİ TIRMANDIRACAK SÖZ VE EYLEMLERDEN KAÇINMALI

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ABD ve Kuzey Kore'ye gerginliği tırmandıracak söz ve eylemlerden kaçınmaları çağrısında bulundu. Macron, yaptığı yazılı açıklamada, Kuzey Kore'nin oluşturduğu balistik ve nükleer tehdit konusunda kaygı duyduğunu belirtti.

Uluslararası toplumun, 'Kuzey Kore'nin önkoşulsuz diyaloğu başlatmasını' sağlaması gerektiğini vurgulayan Macron, bu süreçte Fransa'nın müttefikleri ve bölgedeki ortaklarıyla dayanışma içinde olduğunu kaydetti.

Kaynak: sputnik

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

GÜLERCE'nin FETÖ İFADESİ ORTAYA ÇIKTI... Ankara'da Protesto! PKK'nın Hendek Yöntemi Bakınız Neymiş! Dikkat!.. Meteorolojiden YENİ UYARI! FLAŞ!.. KILIÇDAROĞLU CEVAP VERDİ... BAHÇELİ ŞAŞKIN!.. AKP'nin Büyük Gelir Kaynağı Cemaat Cemaat diyorlar, peki, bize bu kötülüğü kim yaptı? İşe Bakın!.. AKP'DE OYLAMA BİTTİ... ANAYASA ŞOKTA!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Şemdinli'de PKK Vuruldu Ancak Tehlike Duruyor!