8407 görüntülenme30 Mayıs 2018
Cumhurbaşkanı adayı olan muhalefetteki isimler seçim meydanlarında, kendilerine yer vermeyen devletin yayın organı TRT’yi eleştirmişti. 

TRT'DEN ERDOĞAN'A DESTEK, DİĞER ADAYLARA KÖSTEK

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’a TRT’nin daha fazla yer vermesine sert çıkan Cumhurbaşkanları adaylarına, TRT çalışanları tepki gösterdi.

NE OLMUŞTU?

Düzenlediği mitinglere TRT’nin yer vermediğini de belirten Muharrem İnce, TRT’yi de sert bir şekilde eleştirdi. İnce şunları söyledi:

“TRT’DE NEDEN YOKUZ”

"TRT gelirinin yüzde 86’sı elektrik faturalarından. Yüzde 2 elektrik faturalarında TRT payı var. Hepimiz bunu ödüyoruz. Evet diyenler de ödüyor, hayır diyenler de ödüyor. TRT’de beni görüyor musunuz hiç? Hayır. Dün Aksaray’da 10 bin kişi vardı, Niğde’de 10 bin kişi vardı, Nevşehir’de 10 bini vardı. Sesleniyoruz, TRT’de yokuz.”

“VERGİLERİMİZLE TRT AYAKTA”

“ Sizler elektrik faturasında TRT’ye para ödemiyor musunuz? Ben de ödüyorum, siz de ödüyorsunuz. Peki o Diyanet, devlet dairesinde çay demlemek için elektrik kullanan gariban memura o haramdır, caiz değildir diyor da bu diyanetin TRT’ye bir fetvası yok mu? O Diyanetin bu cumhurbaşkanına bir fetvası yok mu?”

“HARAM ZIKKIM OLSUN”

’Yapma etme, reisi cumhur bu yaptığın haram, bu yaptığın günah. Devletin otobüsüyle, devletin örtülü ödeneği ile, devletin parasıyla siyasi propaganda yapma’ demesi lazım değil mi? Ben TRT’ye olan hakkımı haram zıkkım olsun diyorum, boğazlarında kalsın diyorum."

Kaynak: hürriyet/ odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ