Reklamlar
Anasayfa » Haber
19 Mart 2017 ( 6427 görüntülenme )

Dikkat!.. TRAFİK SİGORTA PRİMLERİ DEĞİŞİYOR!..

ŞİMŞEK: SİGORTA PRİMLERİNDE TAVAN FİYAT UYGULAMASI

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Hazine Müsteşarlığınca, sigorta sektörü lehine atılan bütün iyi niyetli adımlara rağmen, zorunlu trafik sigortası primlerinin makul fiyatlara düşmemesi nedeniyle tavan fiyat uygulanması kararı aldıklarını açıkladı.

Şimşek, uygulama ile otomobillerde zorunlu trafik sigorta primlerinde ortalama yüzde 30'luk indirim sağlanacağını, trafiğe yeni çıkacak otomobillerde ise mevcut primlere göre ortalama indirimin yüzde 40'ı bulacağını bildirdi.

ORTALAMA İNDİRİM YÜZDE 30'U BULACAK"
Yeni uygulama ile her bir araç grubu için azami prim tutarlarının yeniden belirleneceğini bildiren Şimşek, şu bilgileri paylaştı:

"Tavan fiyat uygulaması ile mevcut uygulanmakta olan prim tutarlarına göre indirim, en riskli gruptaki otomobillerde yaklaşık yüzde 28, en düşük riskli araç gruplarında ise yüzde 26 olacak. 

Trafiğe yeni çıkacak otomobillerde ise mevcut primlere göre ortalama indirim yüzde 40'ı bulacak. Bu şekilde otomobillerde zorunlu trafik sigorta primlerinde ortalama yüzde 30'luk indirim sağlanmış olacak."

Şimşek, söz konusu tarife değişikliğinin önümüzdeki ay hayata geçeceğini sözlerine ekledi.

Kaynak:yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan Teflon Lider FLAŞ! Özdil, AKP'yi Beyninden Öyle Bir Vurdu ki... Lice'de Olağanüstü Durum! Şok! AKP Hükümeti'den Özel Fişleme! AKP'NİN BÜYÜK KONGRESİ'NDE BAKINIZ KİMLER VAR KİMLER YOK... MİT'te ÖNEMLİ ATAMA! Cumhuriyet Gazetesi İçin AKIL ALMAZ KARAR! Şuna Bir Bakın! NATO İşi Türkiye'ye Yıktı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Şehidin Vasiyeti: Cenazeme Gelmesinler