4358 görüntülenme08 Ocak 2020
Sabiha Gökçen Havalimanı'nda uçuşlar saban 06.00'a kadar ertelenirken yolcuların yaşadığı mağduriyet kameralara yansıdı. Sabiha Gökçen Havalimanı'nda uçuşlar saban 06.00'a kadar ertelenirken binlerce yolcu mağdur oldu.

'HAVA TRAFİĞİ KARIŞTI'

İstanbul’u iki gündür etkisi altına alan fırtına kentin hava trafiğini de vurdu. İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen'de uçuşlar iptal edilirken, sadece kargo uçakları için açık tutulan Atatürk Havalimanı’nda ise bir olumsuzluk yaşanmıyor.

ATATÜRK HAVALİMANI HIZIR GİBİ YETİŞTİ

Marmara’da iki gündür etkili olan fırtına özellikle İstanbul’daki hava trafiğini de vurdu. İstanbul Havalimanı’nda çok sayıda sefer iptal edildi. İniş ve kalkışlarda rötarlar yaşandı. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda ise bir yolcu uçağı pistten çıktı. Kaza sonrası uçuşlara ara verildi. Tüm bu olumsuzluklara rağmen, şu anda yalnızca kargo uçaklarının kullandığı Atatürk Havalimanı’nda ise herhangi bir olumsuzluk gözlenmiyor.

SOSYAL MEDYADAN ÇAĞRI: ‘ATATÜRK HAVALİMANI AÇILSIN’

CHP eski milletvekili Haluk Pekşen, İstanbul Havalimanı’nın birçok tehlike ve sakıncayı barındırdığını belirterek, yakında bazı belgeler açıklayacağını söyledi. İstanbul Havalimanı'nda seferlerin kısmi olarak iptal edilmesine sosyal medyadan tepki gösteren vatandaşlar, Atatürk Havalimanı’nın açılmasını istedi. Twitter hesabından AtatürkHavalimanıAçılsın başlığı altında binlerce paylaşım yapıldı.

HALUK PEKŞEN’DEN UYARI

CHP eski milletvekili Haluk Pekşen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İstanbul Havalimanı’ndaki birçok tehlike ve sakıncayı belgeleriyle açıklayacağını duyurdu. Pekşen, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şöyle dedi:

‘YENİ HAVALİMANI RİSKLİ’

“3. Havalimanının Havacılık Tekniği açısından taşıdığı birçok tehlike ve sakıncayı belgeleriyle birlikte çok kısa zamanda kamuoyuna açıklayacağım. Dün ve bugün yaşananlar gerçek tehlikenin çok azıdır. Mart ve Nisan aylarında risk çok daha fazla büyüyecek.#AtatuerkHavalimanıAcılsın” dedi.

Kaynak Yeniçağ/gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ