Reklamlar
Anasayfa » Haber
07 Temmuz 2017 ( 1973 görüntülenme )

Tiroid Bozukluğunun 7 Önemli Belirtisi...

Tiroid hormonlarının gereğinden az ya da fazla salgılanmaları birçok ciddi sağlık sorununa neden olabiliyor.

Tiroid bezi insan vücudunda çok önemli rol oynar, bedendeki birçok aktiviteyi kontrol eder ve hormonların yapımını sağlar.


Tiroid bezi, endokrin bezlerinizden sadece bir tanesidir.

Peki tiroid hastalığının belirtileri nelerdir?

Kalp atış hızındaki değişiklikler

Tiroid hastalığının en belirgin özelliklerinden biri de aniden değişen kalp atışlarıdır. Bazen artan, bazen ise azalan kalp atışları kişileri rahatsız eder.

Boyun şişmesi

Boyun bölgesinde şişme veya genişleme tiroid beziyle ilgili sorunların görünür bir işaretidir.

Yorgunluk ve uykusuzluk

Vücudun enerji seviyesini etkilediği için uzun süre devam eden uykusuzluk ve bitkinlik hissi yaratır. Bu durum sinirlilik ve güç kaybına yol açar.

Hızlı kilo verme ya da kilo alma

Kısa bir süre içinde ortaya çıkan kilo artışı veya azalması, çok düşük veya çok yüksek tiroid hormonları anlamına gelebilir.

Kuru ciltler ve kırılan tırnaklar

Kuru kaşıntılı cilt, tiroit bezi ile ilgili problemlerin işareti olabilir. Tırnaklarınız daha çabuk kırılmaya başladıysa bu da tiroid hastalığının habercisi olabilir.

Vücut ısısı problemleri

Tiroid hastalığı vücudunuzun sıcaklığını kontrol etme yeteneğini bozabilir. Çok üşüdüğünüzü hissedebilir ya da aşırı terleme problemi yaşayabilirsiniz.

Kas ağrısı

Hipotiroid belirtileri, vücudun farklı yerlerinde ağrı gösterebilir. Bu semptomlar genellikle kasların şişmesi veya sinirlerin üzerine baskı yapan bir tümör ile ilişkilidir.


Kaynak: ajanslar

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Irak'ta TÜRK ASKERİNE BOMBALI SALDIRI!.. GEVŞEKLER, FIRILDAK, TETİKÇİLER... SABAH YAZARI TUNA'DAN AKP'YE!.. CHP'DEN ÇOK SERT TEPKİ: SİYASİ NAMERTLİK!.. ABD'nin Adana Konsolosluğu'nda ŞOK Gelişme! ABD DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINDAN ŞAŞIRTICI KARAR!.. KILIÇDAROĞLU KONUŞTU... MUHARREM İNCE ÇİLEDEN ÇIKTI!.. EGE'DE DEPREM! Başbakan Yardımcısı'ndan Flaş Açıklama!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
CHP'li Vekillere Biber Gazlı Müdahale!