10547 görüntülenme30 Ekim 2019
Türkiye Cumhuriyeti'nin 96'ıncı kuruluş yıl dönümü kutlamaları tüm hızıyla devam ederken Atlasglobal uçağında da Cumhuriyet Bayramı'na özel anons yapıldı. Yapılan anons yolculardan alkış aldı.

‘ONUNCU YIL NUTKU’

Türkiye Cumhuriyeti'nin 96'ıncı kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında İstanbul-Lefkoşa uçuşunda özel bir anons yaptı. Airporthaber'de yer alan habere göre bugün gerçekleştirilen KK1000 sefer sayılı İstanbul-Lefkoşa uçuşu öncesi kabindeki yolculara seslenen Atlasglobal kabin amiri, daha sonra Atatürk'ün cumhuriyetin ilan edilişin 10'uncu yıl dönümündeki konuşmasını hoparlörden yayınladı. İşte Atatürk’ün söylevi;

‘TÜRK KAHRAMANLIĞI VE YÜKSEK TÜRK KÜLTÜRÜ ÜZERİNDEN YÜKSELEN TÜRKİYE CUMHURİYETİ’


Bu anda büyük Türk milletinin bir ferdi olarak bu kutlu güne kavuşmanın en derin sevinci ve heyecanı içindeyim. Yurttaşlarım! Az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Bu işlerin en büyüğü, temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü olan Türkiye Cumhuriyeti’dir. Bundaki başarıyı Türk milletinin ve onun değerli ordusunun bir ve beraber olarak kararlılıkla yürümesine borçluyuz.

‘EN UYGAR MEMLEKETLER SEVİYESİNE ÇIKACAĞIZ’

“Fakat yaptıklarımızı asla yeterli görmeyiz. Çünkü daha çok ve daha büyük işler yapmak zorunda ve kararlılığındayız. Yurdumuzu dünyanın en bayındır ve en uygar memleketlerin seviyesine çıkaracağız. Milletimizi en geniş rahatlık, araç ve kaynaklarına sahip kılacağız. Millî kültürümüzü çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkaracağız.”

Anons sonrası yolculardan alkış alan bu davranış, uçak içerisindeki bir yolcu tarafından da kamera ile kaydedildi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ