Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2362 görüntülenme )

Teröre Karşı 5 Bin Özel Harekât Polisi Alınacak

Teröre de, istikrarsızlığa da geçit yok. TSK'dan Emniyet'e kadar güvenlik birimleri, sıkıntı yaşanmaması için personel takviyesi yapıyor.
  Suriye ve Irak'ta yaşanan kaos, terör örgütlerinin aynı anda saldırılara başlaması ve mülteci akını, güvenlik birimlerini yeni tedbirler almaya yönlendirdi. Teknolojik önlemlerin yanı sıra, personel sayısı da, yeni gelişmeler ışığında yeniden değerlendiriliyor. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) farklı kuvvet komutanlıklarında "uzman personel" almaya hazırlanırken, Emniyet de "Özel Harekat polisleri" ve "komiser yardımcısı" alımı yapacak. 5 bin korucu alımıyla, korucu kadrosu da, yeni gelişmelere göre yapılandırılacak.


ÜNİVERSİTE MEZUNU ŞARTI

Üniversite mezunları arasından seçilecek adaylar için 18 yaşını tamamlayan ve 30 yaşından gün almamış olanlar tercih edilecek. Komiser yardımcısı kadrosu da takviye ediliyor. 50 kadın 950 erkek olmak üzere bin aday öğrenci alınacak.


TSK'YA UZMAN PERSONEL İÇİN GERİ SAYIM

Türk Silahlı Kuvvetleri de, personel alımını sürdürecek. Hava Kuvvetleri 5 bin "uzman erbaş" için başvuruları alıyor. Kara Kuvvetleri ise, haziran sonuna kadar başvurularını aldığı üçüncü dönem sözleşmeli erleri eğitimden geçirecek. 5 bin korucu alımı için de geri sayım sürüyor.


KAYNAK: AKŞAM 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Flaş! Ve Nihayet İsrail Açığa Çıktı! AKP’ye destek eriyor: Çözülüyorlar İSRAİL'DEN FİLİSTİN TOPRAKLARINDA TEHLİKELİ ADIM!.. DOLAR Bakın Kimlere Gidiyor... ABD'den TÜRKİYE'ye AĞIR MİSAFİR! Kılıçdaroğlu 1.500, Erdoğan 2.500! Şuna Bakın Hele! CNN Türkiye'yi Haritadan Silmiş! ABD'den Fethullah Gülen açıklaması

Bakmadan Geçme!

KAPAT
MHP'den flaş açıklama: Önce Yüce Divan!