Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2381 görüntülenme )

Terör Örgütünden Öğretmenlere Bildirili Tehdit

Terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H, Diyarbakır’daki bazı okulların çıkışlarında bildiri dağıtarak öğretmenleri tehdit etti.
  Terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H, Diyarbakır’daki bazı okulların çıkışlarında bildiri dağıtarak öğretmenleri tehdit etti.

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ile Bağlar ilçelerindeki iki okula el yapımı bomba atan, sokağa çıkma yasağı ilan edilen yerlerde okulları hedef alan ve Şırnak’ın Silopi ilçesinde okulları basarak, kaçırdığı öğretmenlere propaganda yapan terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H, şimdi de öğretmenleri bölgeyi terk etmeleri yönünde tehdit etti.

Teröristler tarafından önceki gün Diyarbakır’daki bazı okulların önlerinde dağıtılan bildiride, “Kürdistan’daki TC’nin bütün sömürgeci kurumları ve onların yürütücüleri olan memurlar (öğretmenler, akademisyenler vb.) hedefimizdir. Bu temelde devletin kirli politikalarına hizmet eden başta öğretmenler olmak üzere bütün memurlarına son verip, derhal Kürdistan’ı terk etmelidirler. Aksi bir durumda olacaklardan sorumlu değiliz” denildi.


Kaynak :
 İHA

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'nin Tunceli Mitingi Arapsaçına Döndü İki Belediyeye Operasyon! 17/25 Aralık Tapeleri 'montaj değil gerçek’ demişti! Arı Sütünün Muhteşem Faydaları! Rusya'dan Bir Suçlama Daha! ŞOK! Ermenistan Hattında Çatışma! Tevrat ve Ortadoğu Savaşları... HEDEF KİM? KUZEY KORE'DEN ŞOK SALDIRI AÇIKLAMASI!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Jandarma'dan Pkk'ya NOKTA VURUŞ!..