Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2347 görüntülenme )

Terör Örgütünden Öğretmenlere Bildirili Tehdit

Terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H, Diyarbakır’daki bazı okulların çıkışlarında bildiri dağıtarak öğretmenleri tehdit etti.
  Terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H, Diyarbakır’daki bazı okulların çıkışlarında bildiri dağıtarak öğretmenleri tehdit etti.

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ile Bağlar ilçelerindeki iki okula el yapımı bomba atan, sokağa çıkma yasağı ilan edilen yerlerde okulları hedef alan ve Şırnak’ın Silopi ilçesinde okulları basarak, kaçırdığı öğretmenlere propaganda yapan terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H, şimdi de öğretmenleri bölgeyi terk etmeleri yönünde tehdit etti.

Teröristler tarafından önceki gün Diyarbakır’daki bazı okulların önlerinde dağıtılan bildiride, “Kürdistan’daki TC’nin bütün sömürgeci kurumları ve onların yürütücüleri olan memurlar (öğretmenler, akademisyenler vb.) hedefimizdir. Bu temelde devletin kirli politikalarına hizmet eden başta öğretmenler olmak üzere bütün memurlarına son verip, derhal Kürdistan’ı terk etmelidirler. Aksi bir durumda olacaklardan sorumlu değiliz” denildi.


Kaynak :
 İHA

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye-AB Zirvesi Bitti! İlk Söz Söylendi! Bakın neymiş! Bölgeye İnce Mesaj! Canlı Bomba Saldırısında FLAŞ Gelişme! Ulu Cami'deki Patlama ile İlgili Yeni Gelişme! CHP ve MHP Yöneticileri'ne bir çift sözümüz var... TURİZM PİYASASI KARIŞTI!.. ŞOK!.. Rize'de İKİNCİ ANIT SKANDALI!.. Meral Akşener'den İlk Tepki

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Diyanet İşleri Başkanı GÖRMEZ Hakkında Suç Duyurusu!