Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2373 görüntülenme )

Terör Örgütünden Öğretmenlere Bildirili Tehdit

Terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H, Diyarbakır’daki bazı okulların çıkışlarında bildiri dağıtarak öğretmenleri tehdit etti.
  Terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H, Diyarbakır’daki bazı okulların çıkışlarında bildiri dağıtarak öğretmenleri tehdit etti.

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ile Bağlar ilçelerindeki iki okula el yapımı bomba atan, sokağa çıkma yasağı ilan edilen yerlerde okulları hedef alan ve Şırnak’ın Silopi ilçesinde okulları basarak, kaçırdığı öğretmenlere propaganda yapan terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H, şimdi de öğretmenleri bölgeyi terk etmeleri yönünde tehdit etti.

Teröristler tarafından önceki gün Diyarbakır’daki bazı okulların önlerinde dağıtılan bildiride, “Kürdistan’daki TC’nin bütün sömürgeci kurumları ve onların yürütücüleri olan memurlar (öğretmenler, akademisyenler vb.) hedefimizdir. Bu temelde devletin kirli politikalarına hizmet eden başta öğretmenler olmak üzere bütün memurlarına son verip, derhal Kürdistan’ı terk etmelidirler. Aksi bir durumda olacaklardan sorumlu değiliz” denildi.


Kaynak :
 İHA

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ŞOK İDDİA: İSTANBUL ZİRVESİNE ALMAN ÇENGELİ!.. “Canlı Bomba” Olmak İsteyen Kadın Serbest Bırakıldı! Barzani, Bir Kolu AKP'de Bir Kolu ABD'de, Dolanıyor... Denizli'de SURİYELİLER ORTALIĞI KARIŞTIRDI! Dağlıca'da ŞOK Çatışma! PKK'daki Panik Telsiz Konuşmalarına Yansıdı Örgütten Kaçan PKK'lı Çocuktan Kan Donduran İtiraflar DARBE GİRİŞİMİ DAVASINDA İNANILMAZ RAPOR!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Genelkurmay Başkanlığı'ndan EL BAB AÇIKLAMASI! SON DURUM...