Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4. çocuğunu kucağına alan kızı Esra Albayrak’a sosyal medya üzerinden yapılan cinsiyetçi saldırıya sert tepki göstererek, ““Yalanın, iftiranın kişilik haklarına saldırının alıp başını gittiği bu mecraların bir düzene sokulması şart” dedi. Bu açıklamaya tepki gösteren Karamollaoğlu 'sıra düşünce yasağına geliyor' ifadesini kullandı.

ERDOĞAN: ‘SOSYAL MEDYA TAMAMEN KALDIRILSIN, KONTROL EDİLSİN’
Erdoğan, sosyal medyaya yönelik kapsamlı bir hukuki düzenlemenin yolda olduğunu belirtti. Erdoğan, “Bu millete, ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor. Bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz” dedi.

KARAMOLLAOĞLU ‘DÜŞÜNÜN ÇÜNKÜ HENÜZ YASAKLANMADI’
Saadet Partisi Temel Karamollaoğlu da Erdoğan’ın açıklamalarına tepki gösterdi. Karamollaoğlu, #sosyalmedyamadokunma etiketiyle birlikte ”Düşünün. Çünkü henüz yasaklanmadı” mesajını paylaştı.

TEPKİLER BÜYÜYOR
RTÜK Üst Kurulu'nda alınan kararla Halk TV ve TELE1'e 5 gün yayın durdurma cezası verildi. CHP'li Muharrem İnce, cezaya tepki gösterdi. Twitter hesabından paylaşım yapan İnce, şu ifadeleri kullandı:

‘BİZİM ÇIKACAK KANALIMIZ YOK, SENİN DE YATACAK YERİN YOK’
"Youtube yayınını yoruma kapattın, üniversite kapattın, Halk Tv ve Tele1 ekranlarını kararttın, sosyal medyayı kapatmakla tehdit ediyorsun. Ne yapmak, nereye varmak istiyorsun? Bizim çıkacak kanalımız yok, senin yatacak yerin yok!"

NE OLMUŞTU?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında yaptığı açıklamada, Youtube, Twitter, Netflix gibi sosyal medya platformlarının kontrol altına alınması gerektiğini savunarak, "Niçin Youtube, Twitter, Netflix gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzu anlıyor musunuz? Bu millete bu tür mecralar yakışmıyor. Bir an önce parlamentomuza getirip tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz." şeklinde konuşmuştu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ