Politika
03 Mayıs 2018 ( 4670 görüntülenme )

TEPKİLER GİDEREK BÜYÜYOR... "GÜL KONUŞ'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. 


"GÜL ÇIKIP KONUŞMALI"

Kılıçdaroğlu Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın Abdullah Gül'e yaptığı öne sürülen ziyaret ile ilgili olarak "Sayın Abdullah Gül'den de çok açık ve net açıklama bekliyorum. " dedi. İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından önemli satır başları;

“BU BASKILAR SÖKMEZ”

“Yansıyan bilgilere göre, Genelkurmay Başkanı ve İbrahim Kalın Abdullah Gül’e giderek, “Erbakan’ı anma etkinliği var, oraya katılmayın” ve “Cumhurbaşkanı adayı olmayın” diyorlar. Demokrasi üzerinde vesayet varsa, o ülkede demokrasi yoktur. 28 Şubat’ta olanları hepimiz biliyoruz, baskıları biliyoruz, siyasi otoriteye yapılan baskıları çok iyi biliyoruz.”

“GERÇEĞİ AÇIKLAYIN”

“Ama bu konuda ne Genelkurmay, ne Saray ne de Abdullah Gül’den bir açıklama gelmedi. “Efendim Suriye konusunu görüştüler…” niye şimdi Suriye konusunu görüşüyorsun? Sayın İbrahim Kalın’ın Suriye konusuyla ne ilgisi var. Görüşüyorsanız niye gizlice, resmi kıyafeti çıkararak gidiyorsunuz? Hadi ona verdiniz, 10. Cumhurbaşkanı’na da bilgi verin o zaman… Niye ona gitmiyorsunuz?”

“ASKERİMİZİ KULLANAMAZSINIZ”

“Bu bir askeri vesayet girişimidir. Askerler kullanılarak sarayın vesayeti demokrasininin üzerine dikilmek istenmektedir. Bir daha söylüyorum, asker kullanılarak sarayın vesayeti demokrasiye giydirilmek isteniyor.”

“GÜL ÇIKIP KONUŞMALI”

“Sayın Abdullah Gül’den de çok açık ve net açıklama bekliyorum. Gitti Erbakan’ın anma törenine katıldı. Nasıl oluyor da, Genelkurmay Başkanı kendisini demokrasiyi gölgelemek için kullandırtır. Demokrasi sonlandırılmak isteniyorsa biz göğsümüzü siper etmeye hazırız. Buyurun gelin.28 Şubat diye kıyamet koparıyorlardı. Askeri kendin için kullanıyorlar, Afrin’de de kendisi için kullandı askeri.”

“ÜLKEMİZİ BU HALE DÜŞÜRENLER ÜLKEMİZİ KURTARAMAZ”

“Sosyal medyada dolaşan üç soru var. Bunlar ‘Eğer Türkiye’de her şey yolunda ise neden seçim yapıyoruz. Eğer işler yolunda değilse neden aynı kişiyi cumhurbaşkanı olarak seçiyoruz. Ülkeyi kurtaracak Erdoğan ise ülkeyi bu hale getiren kim?’ Bu üç soruyu lütfen ama lütfen kendi vicdanınıza sorunuz ve sandığa öyle gidiniz.”

Kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ