Bolu’nun tanınmış isimlerinde Dr. Murat Yapıcı hakkında kırımızı bülten arama kararı bulunan terörist Osman Öcalan’ı TRT ekranlarına çıkartan TRT Genel Müdürü hakkında CİMER’e şikayette bulundu.

HEM CİMER'E HEM SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSU

Bolu’da ülkücü camianın önde gelen isimlerinden olan Dr. Yapıcı, 12 Haziran 2011’de MHP’den birinci sıra milletvekili adayı idi. Dr. Yapıcı 23 Haziran İstanbul büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri öncesinde TRT Ekranlarına çıkartılan ve hakkında kırmızı bültenle arama kararı bulunan Osman Öcalan’ıı bu yayına çıkartan TRT Genel Müdürü hakkında Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığı(CİMER)’na şikayet etti. Dr. Yapıcı TRT Genel Müdürüne yönelik olarak ‘terör örgütü propagandası yapmak ve terör örgütüne yardım etmek suçlamasıyla Bolu Cumhuriyet Başsavcığına da suç duyurusunda bulundu.

EMEKLİ ALBAY ERDAL SARIZEYBEK SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU

EMEKLİ ALBAY ERDAL SARIZEYBEK Öcalan’ın 74 askerimizin katili olduğunu açıklamış ve hem CİMER’e hem de Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuştu.

SARIZEYBEK O GÜNLERİ ŞÖYLE ANLATMIŞTI:


Yıl 1992…
Şemdinli’de Hudut Tabur Komutanıyım, Fransa’da yüksek seviyeli güvenlik okulunu bitirmiş, geri dönüşümde Şemdinli’ye tayinim çıkmıştı. Temmuz ayında göreve başladım, bir ay oldu olmadı Alan hudut bölüğüne ağır bir saldırı yapıldı. Ağır bir çatışma 19 şehit, teröristler yerde bıraktıkları ölülerini bile alamadan kaçtılar, İran’a gittiler ama ne yapayım, 19 şehit…

AKTÜTÜN’DE 22 ŞEHİT

Daha yeni gelmişim… Bölgeyi tanımıyorum, hududu daha görememişim, personelimi bile tanımaya daha fırsat bulamamışım, çabalıyorum… Derken Aktütün karakoluna saldırdılar, Alan’dan yedi gün sonra… Takviye filan demeden üç askerle koşa koşa gittik, doğrudan çatışmaya girdik. Bu teröristler Barzani bölgesinden geldiler, tıpkı Alan’daki ölülerini bırakıp Barzani bölgesine geri kaçtılar ama 22 evladım yanımda şehit düştü…

DERECİK’TE 33 ŞEHİT

Biz daha ‘Ne oluyor neler oluyor‘ bile diyemeden, 15 gün sonra Derecik karakolumuza saldırdılar. Bu kez kod adı Ferhat olan İmralı’daki mahkumun kardeşi Osman Öcalan da başlarında. Siz bu Öcalan’ı tanıyorsunuz hani şu İstanbul seçimi öncesinde apar topar TRT ekranlarına çıkarılıp canlı yayında konuşturulan terörist. İşte bizim karakollarımıza saldıran oydu. Neleri var neleri yoksa hepsini toplayıp gelmişler aynı anda Derecik komando bölüğüne, Yeşilova hudut bölüğüne ve Umurlu hudut bölüğüne eş zamanlı saldırıya geçtiler. Ve biz bu çatışmalarda 33 şehit verdik, tam 33 şehit… Şu an bile düşündükçe bile öfke ve acı yüreğimde kabarıyor…

74 ASKERİMİZİN KATİLİ BU ÖCALAN

Sonuçta kendi kitaplarına yazdıkları ifadeyle ‘kaldırmayacakları kadar ağır bir kayıp’ verdiler ve Barzani bölgesine Hakurk’a kaçtılar . Bu Hakurk şu anda Türk Ordusunun ‘PENÇE HAREKATI’ adı altında halen sınır ötesi harekat yaptığı Hakurk’tur.

74 askerimizin şehit düştüğü süreçte kod adı Ferhat olan Osman Öcalan Hakurk alanı sorumlusuydu ve tüm bu saldırıları o yönetti. Bu bilgiler devletin arşivlerinde de bulunmaktadır.Ve bu Osman Öcalan seçim arifesinde TRT Kürdi ekranlarına çıkarıldı, canlı yayın yapıldı, hiç kimse de bu şehitlerimiz katilidir bu teröristtir demedi.
Daha önce İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunmuştum ama bir sonuç alamadım.
Bu son durum karşısında şimdi Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığına şikayette bulundum, , 25 Haziran günü. Kamuoyunun bu durumu öğrenmesinin, binlerce şehit vermiş biz Türk Milletinin hakkıdır diye düşünüyorum. Henüz bir cevap alamadım, bilginiz olun.

Erdal Sarızeybek
1992 Şemdinli Hudut Tabur Komutanı halen emekli albay

Kaynak:Bolugündem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ