Politika
24 Mart 2019 ( 9355 görüntülenme )

Tepkiler büyüyor: 'SAT UÇAĞINI'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Mersin’de vatandaşlara seslendi. Gültekin Uysal, Burhanettin Kocamaz ve Ayfer Yılmaz’a teşekkür ederek sözlerine başlayan Akşener, Mersinlilere teşekkürlerini sundu. Miting alanını dolduranlardan üç kez helallik isteyen Akşener, Tank Palet fabrikasının satışına şu sözlerle tepki gösterdi;

’50 MİLYON İÇİN ASKERİ FABRİKAYI NASIL SATARSIN’

“70 milyar dolarlık fabrika sattın, ne yaptın kardeşim? Yerine bir fabrika koyabildin mi? Ey Erdoğan! Sen yerli ve milli olduğunu söylüyorsun. Tank Palet Fabrikası’nı Katarlılara peşkeş çektin. Sonra çıktın, utanmadan ‘50 milyon dolar lazımdı, 25 yıllığına yap-işlet-devret modeliyle verdik’ dedin. 25 yıl sonra sen 95 yaşında olacaksın. 


Şimdi, in o uçaklardan birini sat, o fabrikayı geri al. Ben üç aylık emekli maaşımı koyuyorum. Sen satıyor musun uçağını“ diyerek askeri fabrikanın satışına karşı çıktı.

ERDOĞAN '50 MİLYON DOLAR LAZIM' DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya mitinginde Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirilmesi hakkında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya’daki Tank Palet Fabrikasının satılmadığını, BMC’ye ‘kiralandığını’ söyledi. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

‘YATIRIM YAPMAMIZ GEREKİYORDU’

“Arifiye'de ana bakım fabrikası fırtına obüsü poyraz mühimmat aracı çeşitli paletli araçlar dürbünler üreten önemli bir tesistir. Savunma sanayimizdeki önemli bir yeri olan bu tesisi modernize etmemiz ve daha etkin kullanmamız şart hale gelmiştir."

’50 MİLYON DOLAR GEREKİYOR, BU YÜZDEN KİRALADIK’

"Bunları sadece kamu hizmetleriyle gerçekleştirmeye kalktığımızda en az 50 milyon dolar gerekiyor. Biz çok daha farklı adım attık. Gereken yatırımları yapmak modernizasyonu gerçekleştirmek üzere BMC'nin yüzde 50-50 Katar ile orada ortaklığımız var, Aynı ortaklığı buraya da taşıdık. 25 yıllığına burayı BMC'ye yani Katar Türk iş birliği olan yere kiraladık."

Kaynak: Yeniçağ/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ