Politika
25 Eylül 2018 ( 9334 görüntülenme )

Tepkiler büyüyor... 'JUMBO YAKIT'

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Erozan, Katar'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye edilen uçağın deposunun 280 bin dolarlık yakıt ile dolduğunu öne sürdü.

İYİ Parti Uluslararası İlişkiler ve Türk Dünyası'ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Erozan dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Katar Emiri Temim bin Hamed Al Sani tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hediye edilen Boeing 747 tipi özel uçağın deposunun 280 bin dolara dolduğunu iddia eden Erozan, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

‘HELAL EDİYOR MUSUNUZ’

"Eyy vatandaş..! Katar Emiri'nin hediye ettiği Boeing 747'nin deposu kaça doluyor biliyor musunuz..? Tam tamına 225,486 litre (59,567 gallon) alan deponun dolması için ödenecek para 280.000 dolar... Helal ediyor musunuz..? Yerel seçimlerde oy kullanırken hatırınızda bulunsun..!"

'JUMBO JETİN SIRRI ÇÖZÜLDÜ'

Azerbaycan ziyareti dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “O uçak benim şahsımın değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nindir" ifadelerini kullandı.

HEDİYE Mİ?

Cumhurbaşkanı bir süredir CHP’nin gündeme getirdiği “Katar Emirinin hediyesi” olduğu iddia edilen VIP uçakla ilgili eleştirilere yanıt verdi. Erdoğan; “O uçak benim şahsımın değil, Türkiye Cumhuriyeti Devletinindir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne verilecek böyle bir uçak CHP’yi niye rahatsız ediyor?” diye sordu. Cumhurbaşkanı uçakla ilgili şunları söyledi:

'KATAR O UÇAĞI TÜRKİYE'YE HİBE ETTİ'

“Katar bu uçağı satıyordu, hatta rakam bildiğim kadarıyla 500 civarındaydı. O esnada biz de ilgilendik. Katar Emiri, bundan haberdar olunca uçağı Türkiye’ye hibe etti; ‘Ben Türkiye’den para almam; bunu Türkiye’ye hediye ediyorum, hibe ediyorum’ dedi. O uçak benim şahsımın değil, Türkiye Cumhuriyeti Devletinindir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne verilecek böyle bir uçak, CHP’yi niye rahatsız ediyor? Ya da onların TV kanallarını niye rahatsız eder? Bunları anlamak mümkün değil."

'O UÇAK ŞİMDİ BOYANIYOR'

" Ben bunlara hukuki davalar açtım. Bunlar mahkeme mahkeme sürünecekler. Hepsi, genel başkanları da öyle. Atar atar iftiraları, biz davaları kazanıyoruz; o ödemekten bıkmıyor, biz de kazanmaktan bıkmayacağız, devam edeceğiz. Sözünü ettikleri uçak şu anda boyanıyor. İnşallah her şey bitikten sonra bir seyahati de onunla yaparız. Ama Türkiye Cumhuriyeti’nin uçağına bineceksiniz, benim uçağıma değil.”

kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ