Politika
11 Mart 2019 ( 4825 görüntülenme )

Tepkiler büyüyor... CHP'den ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA!..

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP ve İYİ Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş hakkında sahte senetle icra takibi yaptığı gerekçesiyle iddianame düzenlenmesine tepki gösterdi.

Torun, yaptığı yazılı açıklamada AK Parti Genel Başkanı, AK Parti medyası ve bazı AK Partili siyasetçilerin CHP'li adaylara ve CHP'li politikacılara karşı genel bir karalama kampanyası başlattığını söyledi.

ÇAMUR ATMA KAMPANYASI

"Yerel seçimler yaklaştıkça AKP sözcüleri kaybetme korkularını yalanlarla, provokatif açıklamalarla dışa vuruyor" diyen Torun, "Mansur Yavaş'a yönelik son çamur atma girişimi de bu kampanyanın bir parçasıdır" dedi.

Seyit Torun, "AKP kaybettikçe panik halde CHP'ye saldırmaktadır. Ancak halkımız yalana dolana değil çözüme destek verecektir" diye konuştu. Mansur Yavaş hakkında soruşturma başlatılmasıyla ilgili bir açıklama yayınlayan Seyit Torun şunları söyledi:

‘SİYASİ MÜHENDİSLİK YAPIP İNSANLARIMIZI YAFTALIYORLAR’

“Siyasi mühendislik yaparak seçmenleri hakları olan yurttaşlar olmaktan çıkarıp suçlu birer terörist olarak yaftalıyorlar. Seçmenleri kimliklerine, kültürlerine göre ayrıştırıp vatansever seçmen-hain seçmen kutuplaşmalarına başvuruyorlar. Devletin bütün olanaklarını arkalarına alarak şehirlerin meydanlarını, direklerini, duvarlarını kendilerinden olmayanlara kapatıyorlar. Televizyonları, gazeteleri parayla, korkuyla kendi propagandalarını yapmaya zorluyorlar”.

‘AHLAKSIZ YALAN KAMPANYA YÜRÜTÜYORLAR’


“ Milletvekillerimizi ifade etmedikleri, kastetmedikleri görüşlerle suçluyor, medyalarından ahlaksız yalanlarla kampanya yürütüyorlar. Adaylarımızın geçmişlerini, kimliklerini yalan haberlerle servis edip, onları kirletmeye çalışıyorlar. Kadınlar gününü barış içinde kutlamaya çalışanları polis baskısıyla eziyorlar. Polisler ezan okunurken kadınlara küfürlerle, gazla saldırırken kadınların gösterdiği tepkiyi ezana protesto yalanına çeviriyorlar.”

Gezi olaylarını bahane ederek sivil topluma korku salıyor, çevrecileri, engellileri, çocuk hakları, kadın hakları, şehir hakları savunucularını susturmaya, yurttaşları sivil toplumdan uzaklaştırmaya çalışıyorlar.”

YALAN HABERLER DEVLETİN BEKASI İÇİN KENDİ BEKALARI İÇİN’


“Tüm bu gerçekleri seçmenlerin gözlerinden, kulaklarından uzak tutabilmek için toplum mühendisliğine, siyasi dizayna başvuruyorlar. Yalan haberler, karalamalar, tehditler, medyayı, polisi, hukuku siyasi mühendislik enstürmanlarına çevirme çabaları devletin bekası için değil. Kendi iktidarlarının bekası için.

Belediyeleri kaybettiklerini gördükçe korkuları artıyor ve saldırganlaşıyorlar. Bu telaş, panik ve saldırganlık devletin bekası için asıl tehlikeli olan. Devletin bekası toplumsal barıştan geçer. Yurttaşları yalanlarla itham ederek, haksız suçlamalara maruz bırakarak, masumları adaletsiz bir hukuk düzeni ile yargılayarak beka sağlanamaz.”

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ