5619 görüntülenme21 Nisan 2019
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’daki şehit cenazesinde uğradığı saldırı sonrası konuştu. CHP Genel Merkezi önünde toplanan kalabalığa seslenen Kılıçdaroğlu, şehit cenazelerine katılmaya devam edeceğinin altını çizerek, “Beni üzen şehide saygısızlıktır. Şehidin cenaze namazı bile doğru dürüst kılınamadı. Bu, dışardan gelenlerin tezgahıdır. Oradaki köylülerin suçu yoktu” ifadelerini kullandı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklamadan satır başları şöyle:

‘ÜLKEMİN BİR ÇAKIL TAŞINI BİLE VERMEM, CANIM FEDA OLSUN’

"Hiç kimse unutmasın 82 milyonu kucaklayan bir partinin genel başkanıyım. Şavşak’tan Ardanuş’a giderken PKK terör örgütünün saldırısına uğramıştım. Aynı saldırının bir benzerini bugün yaşadım. Onlar sanıyor ki CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na saldırılınca geri adım atılacak. Bir milim bile geri adım atmam. Bu ülkenin çakıl taşını bile kimseye vermem. Bu ülke için canını feda edecek birisi varsa o da Kemal Kılıçdaroğlu’dur."

‘HER ŞEHİDİMİZİN CENAZESİNE KATILACAĞIM’

"Şehitlerimizi sonsuzluğa uğurlarken hepimizin yüreği burkuluyor. Sanıyorlar ki tehdit edince saldırınca Kemal Kılıçdaroğlu şehit cenazesine katılmayacak. Sonuna kadar katılacağım. O şehitler 82 milyonun şehididir."

‘ŞEHİT ÖLMEZ’

"Ben bir Mehmetçik babasıyım. Onlar gibi olmadım asla. Şehitler ölmez vatan bölünmez. Bu bizim şiarımızdır. Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da şehitlerimiz var bizim. Hiçbir zaman şehitlerimiz arasında ayrımcılık yapmadık. Bizim ilkemiz budur. Bu ülkenin temellerinde yüz binlerce şehidin, kanı acısı gözyaşı vardır."

‘BU DIŞARDAN GELENLERİN TEZGAHIDIR'’

"Bu olayda beni, üzen şudur. Bu saldırıya uğramaktan üzülmedim. Hakkı hukuku savunduğum için saldırıya uğradım. Hakkı, hukuku ve adaleti sonuna kadar savunacağım. Beni üzen şehide saygısızlıktır. Şehidin cenaze namazı bile doğru dürüst kılınamadı. Bu, dışardan gelenlerin tezgahıdır. Oradaki köylülerin suçu yoktu. Benim için dar ağaçları kurdular. Bu ülkenin huzuru ve kalkınması için bir can gerekiyorsa o canı vermeye hazırım." Diyerek saldırıya tepki gösterdi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ