4055 görüntülenme18 Aralık 2018
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, bir ülkede demokrasi varsa genelkurmay başkanlarının ve yaptıklarının da eleştirilebileceğini belirtti.

‘ATATÜRK KONUSUNDA AKAR’DAN ALACAĞIMIZ BİR AKIL YOK’

Özel, "CHP'nin ne Atatürk düşmanlarına sahip çıkan, ziyaret eden, onları parlatan AK Parti'nin yöneticilerinden ne de Milli Savunma Bakanından Atatürk konusunda duyacağı bir söz, alacağı bir akıl vardır." dedi.^Özel, Akar'ın, TBMM'de yaptıkları eleştirilerin hiçbirine sağlıklı cevap vermediğini savunarak şöyle devam etti:

‘KENDİSİNE BAĞLI CEZAEVİNİ ZİYARETE GİTTİ’

"Balyoz davasındaki tutumuna yapılan eleştirilere hiçbir cevap vermemiş, sadece bir askeri cezaevine yaptığı ziyareti, sanki Balyoz davası sanıklarıyla dayanışmış gibi göstermiştir. Oysa ki 3. Kolordu Komutanıyken, yapması zorunlu olduğu, kendisine bağlı olan bir askeri cezaevini ziyaret etmiştir. Bugün temas ettiğimiz, bize teşekkürlerini ileten çok sayıda silah arkadaşı çok net olarak şunu söylemiştir, 'Askeri cezaevi dışında hiçbir yere gitmemiş ne Silivri'ye ne diğer sivil cezaevlerine ne de başka yerlerdeki askeri cezaevlerine ziyaretlerde bulunmamış, kendilerini sahipsiz bırakmıştır.'

‘NE AKP’DEN NE DE AKAR’DAN ALACAĞIMIZ BİR AKIL YOK’

“CHP'nin ne Atatürk düşmanlarına sahip çıkan, ziyaret eden, onları parlatan AK Parti'nin yöneticilerinden ne de Milli Savunma Bakanından Atatürk konusunda duyacağı bir söz, alacağı bir akıl vardır. Herkes bu Genelkurmay Başkanının, bu Milli Savunma Bakanının, Atatürk'e mesafe koyan, Atatürk'e düşmanlık yapan, Atatürk'e nefret kusanlara gösterdiği tahammülü, Atatürk'ün partisi CHP'ye gösteremediğini görmüştür.

‘BÖYLE BİR SAVUNMA BAKANI KEŞKE HİÇ OLMASAYDI’

“Dün dedi ki 'Keşke Atatürk'ün partisinde senin gibi bir Grup Başkanvekili olmasaydı.' Biz de aynı tonda cevap verdik, keşke böyle bir Genelkurmay Başkanlığı yapılmasaydı, böyle bir Milli Savunma Bakanı hiç olmasaydı."

Kaynak: AA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ