Politika
16 Ağustos 2019 ( 7618 görüntülenme )

Tepkiler Büyüyor: 'BİZ BU OYUNDA YOKUZ'

İzmir Barosu'nun ardından İstanbul Barosu da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılacak olan Yeni Adli Yıl Açılış Töreni’ne katılma kararı aldı. Yargıtay Başkanlığı’na hitaben birer metin yayınlayan barolar katılmama gerekçeleri olarak törenin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılmasını gösterdi.

İZMİR: ‘BİZ GELMİYORUZ SİZ DE GİTMEYİN’

İzmir Barosu Yargıtay'a seslendiği metinde “Bize kalırsa bir kişi rahatsız olduğu için, Türkiye Barolar Birliği Başkanının adli yıl açılış törenlerinde konuşma yapmasının önüne geçmek amacıyla yasa değişikliği yapanların salonlarına siz de gitmeyin" ifadelerine yer verildi.

İSTANBUL: BAĞIMSIZ YARGININ SARAY’DA NE İŞİ VAR’

İstanbul Barosu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak olan Yeni Adli Yıl Açılış Töreni'ne ilişkin Yargıtay'ın davetini geri çevirdi. Yargıtay Başkanlığı'na hitaben yazılan metinde “Yargıtay Başkanlığının adli yıl açılış töreni davetine cevabımızdır: Bu fikre ortak olmayacağız.” ifadelerine yer verildi.


 Metinde ayrıca “Bu toplantını Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak olması, demokrasi, hukuk ve asalet asına bildiğimiz bütün öğretilerin reddi anlamına geleceğinden, davetinize icabet etmemiz mümkün olmayacaktır.” denildi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ