2889 görüntülenme26 Haziran 2018
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun MYK toplantısının ardından kameralar önünde "Koltuk sevdası olanların bu partide yeri yoktur" açıklamasına Fikri Sağlar'dan çok sert yanıt geldi.

KOLTUK SEVDALISI KİM

Kılıçdaroğlu'nun "Koltuk sevdası olanların bu partide yeri yoktur" değerlendirmesi için Sağlar twitter hesabından "Kendi koltuklarını sağlamlaştırmak için "merkez yoklaması" yapanlar mı? Yoksa 'ön seçim yapalım üyelerimiz adaylarımızı belirlesin' diyenler mi? Koltuk sevdalısı? '9 seçim kaybeden ve hala başarılıyız' diyenler mi? Yoksa 'artık değişim gerekir'"diyenler mi? Koltuk sevdalısı!.." cevabını verdi.

KILIÇDAROĞLU NE DEDİ

24 Haziran seçimlerinin ardından Meclis'te yüzde 22,67 oranında kalan CHP’de sular durulmuyor. AKP karşısında hüsrana uğrayan partinin yönetim kadrosu seçim değerlendirmesi yapmak üzere bugün olağanüstü toplandı. Toplantı sonrası ‘istifa edeceği’ iddia edilen Kemal Kılıçdaroğlu kameralar karşısına geçti. 24 Haziran analizi yapan Kılıçdaroğlu "Bu seçimin tek kaybedeni vardır o da AKP. Kazanan da demokrasidir. Duvarın bir kısmını yıktık. Geri kalanını da yıkacağız." dedi.

“İNCE’NİN PERFORMANSI AZ”

CHP Lideri parti içerisindeki istifa talepleri için ise net bir yanıt vermedi "Koltuk sevdalılarının bu partide işi yoktur." demekle yetindi. Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'nin performansı için ise "Beklentinin altında kaldı. Kendi ifadesi." yorumunda bulundu.

“KOLTUK SEVDALILARININ BU PARTİDE İŞİ YOKTUR”

“Neden Muharrem bey rozeti çıkarttı bayrak rozeti taktı. Biz Muharrem Bey’in bütün çalışmalarına katkı verdik ve performansını yerinde ve doğru bulduk. Hiçbir eleştiride bulunmadık. Genç, dinamik, çalıştı… Fazla oy alamasa büyük sorun çıkacaktı. Daha fazla oy alması lazımdı. Beklentinin altında kaldı. Kendi ifadesi. 9 ay sonra duvarın kalan kısmını yıkacağız. Bir tarafa yazın daha farklı sonuç alacağız. Üç konuda talimat verdim. Çalışacaklar… Koltuk sevdalılarının bu partide işi yoktur.”

Kılıçdaroğlu; Muharrem İnce’nin değerlendirmeleri ve parti içerisinden yükselen ‘istifa’ talepleri için ise “Muharrem Bey CHP’den fazla oy almasını öteden beri savunduk.” diye konuştu.

Kaynak: ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ