7845 görüntülenme07 Ocak 2019
Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı (ki, Diyanet de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bağlı) Siirt Müftüsü Ahmet Altıok’un Odatv’ye yönelik açık tehdit içeren sözleri üzerine tartışmalar alevlendi. 

Siirt Müftüsü hakkında açık suç duyurusunda bulunulmasına rağmen bugüne kadar hakkında adli ve idari işlem yapıldığı yolunda basına bilgi verilmeyince Odatv, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçmişte söylediği sözleri örnek göstererek yayımladı. İşte söz konusu açıklama:

‘SİZİN İSTİHBARAT TEŞKİLATINIZ YOK MU, NEDEN TAKİP ETMEDİNİZ’

“Bundan tam 4 yıl önceydi… Tarih: 7 Ocak 2015. Fransa'nın başkenti Paris'te mizah dergisi Charlie Hebdo'nun merkezine silahlı kişilerce saldırıldı. El Kaide’nin üstlendiği terör saldırısında 12 kişi hayatını kaybetti, 11 kişi yaralandı. O terör saldırısından sonra, Cumhurbaşkanı Erdoğan İslam İşbirliği Teşkilatı’nın konferansında konuştu. 

Erdoğan, Charlie Hebdo saldırısıyla ilgili Fransa istihbarat teşkilatının ülkesinde vatandaşları koruyamadığını söyleyerek istihbarat teşkilatını eleştirdi ve şöyle dedi: “Siz bu insanları niye takip etmediniz? Sizin istihbarat teşkilatınız çalışmıyor mu?”

BUGÜN AYNI OLAY YAŞANIYOR…

“Siirt Müftüsü Ahmet Altıok çıktı, ne dedi Odatv için: “Charlie Hebdo davasında, insanların hiçbirinin yanına kar kalmamış bu yaptıkları biliyorsunuz. Tevbe kabul edilir biliyorsunuz (gülümsüyor) ölmeden önce!” Bu açık katliam çağrısını… Bu açık “Charlie Hebdo’nun başına gelen Odatv’nin de başına gelsin” davetini… Bu açık terör propagandasını…

‘TEHDİT EDİLİYORUZ AMA KİMSEDEN SES YOK, İSTİHBARAT NEREDE’

“Bir de nerede yaptı bu açıklamayı devletin müftüsü? Mezar evlerde, domuz bağlarıyla insan katleden Hizbullah’ın yayın organında! Sonuç? Sessizlik. Herkese gece gündüz demeden soruşturma açan savcılar da sessiz… Diyanet de, İçişleri Bakanlığı da, Adalet Bakanlığı da… Ve Erdoğan da… Suskunlar. Madem Charlie Hebdo gibi hedefteyiz, o halde Erdoğan’a kendisi sorusunu sormasak olmaz: “Siz bu insanları takip ediyor musunuz? Sizin istihbarat teşkilatınız çalışıyor mu?”

SİİRT MÜFTÜSÜ NE DEMİŞTİ?

Siirt İl Müftüsü Ahmet Altıok, Hizbullah’a yakınlığıyla bilinen yayın organı İLKHA'ya röportaj verdi. Altıok röportajda Odatv'yi hedef gösterdi. Hizbullah'ın yayın organına konuşan müftü 'Charlie Hebdo'nun yanına kar kalmadı' dedi. Altıok, 2015 yılında 12 kişinin hayatını kaybettiği Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırıyı örnek vererek şu ifadeleri kullandı:

‘ÖLMEDEN ÖNCE TEVBE KABUL EDİLİR’

“Charlie Hebdo davasında olsun, Efendimiz döneminde Ka’b Bin Eşrefler olsun sürekli Müslümanları dilleriyle istihza ederek, alay ederek, kampanyalarla, bir takım algı operasyonlarıyla hakaret eden insanların hiçbirinin yanına kar kalmamış bu yaptıkları biliyorsunuz. Ben inanıyorum ki toplum vicdanında, nezdinde bunlar yine mahkum olacaklardır. Ve özür dilemeye davet ediyorum bu beyefendileri. Çünkü tevbe kabul edilir biliyorsunuz (gülümsüyor) ölmeden önce.”

ODA TV’DEN TEPKİ

Siirt Müftüsünün bu hedef gösterici ve tehdit dolu açıklamasına Odavtv’den sert tepki geldi. ‘Bunun adı kalleşliktir, göz yummayın görevden alın’ di,yerek yetkililere çağrı yapan Odatv , şu ifadeleri kullandı;

‘DİYANET’İN MÜFTÜSÜ HİZBULLAH YAYIN ORGANI ÜZERİNDEN BİZİ TEHDİT EDİYOR’

“Rezaletin boyutunu durumun kendisinden daha başka nasıl anlatabiliriz: Devletin memuru, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın müftüsü Odatv’ye katliam çağrısı yaptı. Hem de bir dönem domuz bağlarıyla, mezar evlerle vahşet sergileyen Hizbullah’ın yayın organından. Hem de bizzat El Kaide’nin yaptığı katliamın adını vererek. Siirt İl Müftüsü Ahmet Altıok’tan söz ediyoruz. Siirt’te Devlet’i ve Diyanet’i temsil ediyor. Günlerdir Odatv’nin toplumu aydınlatan yayınlarını hedef alıyorlar. “Bırakınız yazsınlar, bırakınız konuşsunlar” diyerek her görüşe sayfalarını açan satırlarını parmaklarıyla gösteriyorlar.”

Kaynak: odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ