Gazeteci İsmail Saymaz, Fox TV Anahaber sunucusu Fatih Portakal'a suç duyurusunda bulunulmasına sosyal medya hesabından çok sert tepki gösterdi.

ERDOĞAN’DAN SUÇ DUYURUSU
Fox TV Ana Haber sunucunu ve gazeteci Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarının ardından "Tekalifi Milliye hatırlatılıp ‘zor günlerden geçiyoruz’ denilerek mevduatı veya tasarrufu olanlardan para istenmesin bir de! Korona sonrası ödeyelim derlermiş bir de! Olmaz olmaz diyemiyorum maalesef!” şeklinde paylaşımda bulunmuştu. Erdoğan ve BDDK, Portakal'ın attığı bu tweet nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

İSMAİL SAYMAZ'DAN TEPKİ: ‘VAY HALİMİZE’

Gazeteci İsmail Saymaz da yaşanan gelişmelere tepki gösterdi. Kişisel Twitter hesabından paylaşımda bulunan Saymaz, şu ifadeleri kullandı: "Fatih Portakal’ın tweetinde suç yok, eleştiri var, ironi var. İroniye dava açacak hale gelindiyse vay halimize."

NE OLMUŞTU
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FOX TV Anahaber sunucusu Fatih Portakal hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Erdoğan'ın suç duyurusu içeriğinde Fatih Portakal'ın sosyal medyada yalan ve halkı manipüle etmeye yönelik ifadeler paylaştığı iddia edildi.

'SUÇ DUYURUSU'
Haber sunucusu Fatih Portakal'ın attığı tweet ile Erdoğan'ın kastetmediği ve söylemediği birtakım iddialarla tasarruf ve mevduat sahiplerinden zorla para isteneceği yönünde beyanlarda bulunduğunu belirten Özel, "Bunlar tamamen yalan ve halkı manipüle etmeye yönelik ifadelerdir. Bu nedenle Fatih Portakal hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına Türk Ceza Kanunu ve BDDK mevzuatı kapsamında tarafımızca suç duyurusunda bulunulmuştur." açıklamasını yaptı.

FATİH PORTAKAL HAKKINDA BİR SUÇ DUYURUSU DA BDDK'DAN
Fatih Portakal hakkında BDDK tarafından 3 yıla kadar cezalandırılması talebiyle suç duyurusunda bulunuldu. FOX TV Sunucusu Fatih Portakal hakkında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ndan sonra BBDK da suç duyurusunda bulundu.

‘İTİBARI ZEDELİYOR’
BBDK, Portakal’ın bir yıldan üç yıla kadar hapis ve adli para ceza ile cezalandırılması istendi. BDDK, “gerçeğe aykırı ve dedikodu niteliğindeki ifadelere ilişkin olarak bankaların ve ekonominin itibarını zedeleyebilecek veya sektöre zarar verebilecek nitelikteki benzer paylaşımlar hakkında bundan sonra da gerekli yasal yollara başvurulacağı” belirtildi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ