Politika
01 Nisan 2020 ( 587 görüntülenme )

Tepki Var: 'Milletle Dalga Geçer Gibi'

Altaylı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın korona virüs salgını sonrası başlattığı yardım kampanyasına oda kasasından bağış yapan TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’na tepki gösterdi. Asıl bağışçının kim olduğunu soran Altaylı, “Ne güzel değil mi, gariban maaşlı memur cebinden, oda başkanı sanayici oda kasasından ya da el kesesinden." ifadelerini kullandı. Fatih Altaylı’nın köşe yazısından ilgili bölüm şöyle:

‘MEĞER KAMU PARASINDAN BAĞIŞ YAPMIŞ’
“Yardım kampanyası başladı. Gönüllü kampanya için pek çok “kamu kurumu” maaşlardan kesinti kararı almışlar. Gönülsüzsen dilekçe verip “Benim maaşımdan kesmeyin” diyebilirsiniz. Zengin elbet yardım etsin ama zaten dar gelirliden bir de böyle para kesmek pek hoş olmasa gerek. Bir de “el kesesi” cömertleri var ki, kendilerinin hastasıyım. Mesela TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu.10 milyon bağışladığını duyunca “Helal olsun adama" diyecektim. Meğer TOBB’un parasından bağışlamış.

‘EL KESESİNDEN BAĞIŞ’
Ne güzel değil mi, gariban maaşlı memur cebinden, oda başkanı sanayici oda kasasından ya da el kesesinden. Şimdi sorayım size “Kim asıl bağışçı?”4000 TL’lik maaşından 400 TL kesilen memur mu, yoksa yarı kamusal kasadaki milletin parasını veren mi?

‘O PARAYI SIKINTIDAKİ ESNAFA DAĞIT’
“Sevgili Hisarcıklıoğlu, o parayı vermene gerek yok ki!Zaten hükümet istese bir kararname ile TOBB’un elindeki milyarları alır ve ihtiyacı olan esnafa dağıtır. Kamuya ait olduğu halde açıklamadığınız TOBB’un elindeki kaynak son duyduğumda Sabah gazetesine göre 2012 yılında 6 milyar dolardı.De ki hiç artmadı, bugün de o kadar. O zaman 10 milyon bağışlayacağına, bu olağanüstü durumda sıkıntıya giren esnafa, sanatkara, üyene dağıtsana o parayı.”

‘MİLLETLE DALGA GEÇER GİBİ’
“Şimdi kızacaksınız bana “Nereden çıktı bu” diye. Sen milletle dalga geçer gibi el kesesinden 10 milyon dersen, ben de bunu derim. Darılmaca gücenmece yok!”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ