DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, 2020 yılı için asgari ücret teklifinin açıklanmasının ardından Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Kanal İstanbul’a 110 milyar TL gömmek isteyenler işçiye günlük 10 TL zammı reva görmüş, asgari ücretten vergi almamayı çok görmüştür" ifadelerini kullandı.

KANAL İSTANBULLU ASGARİ ÜCRET TEPKİSİ

2020 yılı için asgari ücret teklifi açıklandı. Açıklamaya DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla tepki gösterdi. Çerkezoğlu, “Kanal İstanbul'a 110 milyar TL gömmek isteyenler işçiye günlük 10 TL zammı reva görmüş, asgari ücretten vergi almamayı çok görmüştür!” dedi. Arzu Çerkezoğlu, şunları paylaştı:

‘BU PARA ASGARİ YAŞAM MALİYETİNİ BİLE KARŞILAMAZ’


* Asgari Ücret Tespit Komisyonundaki hükümet ve işveren çoğunluğu ile, bir kez daha insan onuruna yaraşmayan bir #AsgariÜcret belirlenmiştir. #AsgariÜcret hesabında uluslararası standartlara uyarak işçinin ailesinin hesaba katılması zorunluluğu bir yana, işçinin sadece kendisinin asgari yaşam maliyetini bile karşılamayan bir asgari ücret, oy çokluğu ile belirlenmiştir.”

‘DEMOKRASİNİN OLMADIĞI YERDE EKMEĞİMİZ TEHDİT ALTINDA’

* #AsgariÜcret’teki ayda 304 liralık, günde 10 liralık “artış”, işçilerin çarşıda, pazarda, faturalarda karşı karşıya kaldığı zamları telafi etmekten uzaktır. İşveren ve hükümet ortaklığı ile, milyonların yaşamına dair çok kritik bir kararın alınması antidemokratiktir. Demokrasinin olmadığı yerde ekmeğimiz de tehdit altındadır. #AsgariÜcret’in grev hakkını da içeren gerçek bir toplu pazarlık ile belirlenmesi için mücadeleye devam!”

‘KANALA 110 MİLYAR LİRA GÖMMEK İSTEYENELER 20 LİRAYI ÇOK GÖRDÜ’

* Kanal İstanbul'a 110 milyar TL gömmek isteyenler işçiye günlük 10 TL zammı reva görmüş, asgari ücretten vergi almamayı çok görmüştür! “İnsanca yaşanacak ücret ve vergide adalet” talebiyle için bir aydır işyerlerinde, sokaklarda, meydanlarda sesini yükselten DİSK, bu mücadeleyi daha da büyütmeye kararlıdır.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ