İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuştu. Akşener, LGS kapsamında geçen hafta gerçekleştirilen merkezi sınavın ertelenmemesini eleştirdi.

‘SUÇLU SENSİN SAYIN ERDOĞAN’
Akşener ’AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitap ederek ‘Hayal kuramayan bu gençlerimiz, iş bulamayan bu gençlerimiz, mutlu olmak için yüzünü başka ülkelere çeviren bu gençlerimiz, işte onlar senin eserin. Eserinden memnun musun Sayın Erdoğan? Suçlu onlar değil, suçlu sensin Sayın Erdoğan’ dedi. Akşener'in konuşmasından satır başları:

‘BU SINAVLARI ERTELEYİN DEDİK, DİNLEMEDİLER’
"Bu hafta gözümüz kulağımız yine sınav salonlarında olacak. YKS, yani Yükseköğretim Kurumları Sınavı var… Olağanüstü şartlara ve zorluklara rağmen, inatla sınava sokulan gençlerimize, zihin açıklığı diliyorum. Allah yollarını, bahtlarını açık etsin.Bu vesileyle, iktidarın bu inadını da aziz milletime şikayet ediyorum. Önce ileri bir tarihe alınan, ardından tekrar öne çekilen sınavla ilgili olarak itiraz ettik.

‘YARGIYA BAŞVURDUK, REDDETTİLER’
* Hukuki yollara başvurduk. “Sınavın 25-26 Temmuz'da yapılacağını açıkladınız. Sonra aklınıza esti, sınavı bir ay önceye çektiniz. Gençlerimiz ve aileleri, planlarını buna göre yaptı, böyle olmaz” dedik; Dinlemediler. Dilekçemizi yazıp başvurduk, “Gençlerimizi zora sokacak bu uygulamayı iptal edin.” dedik. Danıştay geçen hafta karar verdi. Ve yürütmenin durdurulması talebimizi reddettiler. Meclis’te önerge verdik, “Yapmayın dedik, etmeyin dedik” onu da reddettiler.

‘ÇOCUKLARIMIZI TEHLİKEYE ATMAYIN DEDİK, YİNE DİNLEMEDİLER’
* Kendimiz için bir şey istemedik. “Evlatlarımızın planını, programını bozmayın” dedik. “Bırakın rahat rahat hazırlansınlar, iki ayaklarını bir pabuca sokmayın” dedik. “Bu sıradan bir sınav değil, geleceklerini belirliyor” dedik. “Salgın daha bitmedi, çocuklarımızı göz göre göre tehlikeye atmayın” dedik. Dinletemedik. İşte o nedenle; Evlatlarımıza kulak tıkayanları, evlatlarını candan aziz bilen milletimize şikayet ediyorum.

‘BU HESAP SORULMALI, ALLAH YOLUNUZU AÇIK ETSİN’
* Hafta sonu sınava girecek sevgili öğrenciler; Tüm zorluklara rağmen, çalıştınız, çabaladınız. Sınavın yapılacağı alana girerken her tür önlemi alın. Sizin büyüklerinizden daha dikkatli olduğunuzu görüyorum. Ne kendinizi, ne sevdiklerinizi riske atmayın. Ne olur dikkatli olun, tedbiri elden bırakmayın. Ama sizi yok sayanları da unutmayın, not alın. Zamanı gelince de hesabını sorun. Allah yar ve yardımcınız olsun.”

GENÇLERİMİZİ DÜŞÜNMÜYORLAR’
“Farkında mısınız; Ak Parti iktidarlarının gençlerle hep bir sorunu var… Giydiğine karışıyor. Yediğine-içtiğine karışıyor. Oturmasına-kalkmasına karışıyor. Gençliğini hakkıyla yaşamamış adamlar; gençlere sürekli bir ders verme havasında. Sürekli bir ayar verme havasında. Sürekli bir parmak sallama havasında… Bunları yaparken bari onları düşünseler, ama düşünmüyorlar. Attıkları hiçbir adımda gençlerimize güven yok, hep dikte etmek var. Gençlerin hakkı hukuku söz konusu olduğunda, hep itip kakmak var, hep dayatmak var.

‘SUÇLU SENSİN SAYIN ERDOĞAN’
* Eserini görüyor musun Sayın Erdoğan; Hayal kuramayan bu gençlerimiz, iş bulamayan bu gençlerimiz, mutlu olmak için yüzünü başka ülkelere çeviren bu gençlerimiz, işte onlar senin eserin. Eserinden memnun musun Sayın Erdoğan? Suçlu onlar değil, suçlu sensin Sayın Erdoğan.” diyerek AKP’nin izlediği siyasete tepki gösterdi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ