6731 görüntülenme 17 Kasım 2020
Fatih Altaylı, Habertürk TV'de Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı günlük korona virüs (Kovid-19) verilerine isyan ederek "Açıklanan rakam Türk halkıyla ve tüm toplumla dalga geçer gibi, 3819 hastayı bizzat ben tanıyorum; devletimiz kimi kandırmak istiyor?" dedi. Öte yandan Fatih Altaylı, programda açıklanan veriler karşısında şaşkınlığını gizleyemedi ve "İçimi büyük korku sardı" ifadesini kullandı.

‘MADEM SAYI BU KADAR AZ, BU SIKI TEDBİRLER NİYE O ZAMAN’
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın salgına karşı yeni kısıtlamalar getirildiğini duyurmasının ardından konuşan Fatih Altaylı, "Böylesine düşük rakamlar verilmesi, şu ana kadar uğraştığımız ve halkı da suçladığımız rehavetin temel sebeplerinden biri midir, değil midir? Bu önlemler, madem sayılar bu kadar az, niye bu önlemleri aldın dedirtmez mi?" şeklinde konuştu. Altaylı, şu ifadeleri kullandı:

‘KİMİ KANDIRIYORSUNUZ’

"Yüzde 20'lerin üzerinde bir PCR pozitiflik oranından bahsedildi. Böyle bakınca bugünkü test sayısı 156 bin olduğuna göre, PCR pozitif sayısının da yaklaşık 50 bin civarında olması gerekiyor. Ancak açıklanan rakam Türk halkıyla ve tüm toplumla dalga geçer gibi 3819. Ben sadece 3819 tane hastayı bizzat tanıyorum. Bunun hiçbir inandırıcılığı yok artık. Bu inandırıcı olmayan tabloyla devletimiz kimi kandırmak istiyor ve ne yapmak istiyor. Böylesine düşük rakamlar verilmesi, şu ana kadar uğraştığımız ve halkı da suçladığımız rehavetin temel sebeplerinden biri midir, değil midir? Bu önlemler, madem sayılar bu kadar az, niye bu önlemleri aldın dedirtmez mi?"

CERRAHPAŞA'DA 2 BİN TESTİSİN 400'Ü POZİTİF
Ayrıca İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Göne, programda Cerrahpaşa Hastanesi'nde günlük 2 bin test yapıldığı bunların yüzde 20'sinin 400 tanesinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

İSTANBUL'DA 20 BİN, TÜRKİYE'DE 50 BİN VAKA VAR
Öte yandan Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji uzmanı Prof. Dr. Aynur Eren Topkaya ise İstanbul'da günlük 20 bin Türkiye genelinde ise 50 bin koronavirüs vakası olduğunu açıkladı. Programda yapılan açıklamalar sonrası Fatih Altaylı şaşkınlığını gizleyemedi ve "İçimi büyük korku sardı" ifadesini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ/ gunboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ