Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan, Türkiye'nin ABD ile vardığı güvenli bölge mutabakatını köşesine taşıdı. Turan, "ABD'nin tuzağı!" başlıklı bugünkü yazısında, “Kör bile aynı çukura iki defa düşmez” denir ama biz defalarca düşüyoruz! Yine aldatılmaya hazır olmalıyız!" ifadelerini kullandı. 

Turan'ın 'Ankara bir süre sonra yine 'Aldatıldık, kandırıldık!' derse hiç şaşırmayın!' dediği yazısı şöyle:

‘ADAMLAR TERÖR ÖRGÜTÜNÜ PARA VE SİLAHLA DONATIYORLAR’

"Bize defalarca kazık atan ABD ile yine anlaşmışız! “Güvenli Bölge”, “Tampon Bölge” veya “Barış Koridoru…” Adı ne olursa olsun, Suriye'de, 500 kilometrelik sınır hattında ABD ile işbirliği yapacağız! Amerika verdiği sözleri tutar mı? Bu zayıf bir ihtimal! ABD, Türkiye'ye verdiği sözleri ne zaman tuttu ki? Adamlar bir yandan Türkiye ile anlaşma yapıyorlar, bir yandan da PKK'nın Suriye uzantısı olan PYD terör örgününü milyonlarca dolar para ve en güçlü silahlarla donatıyorlar!”

‘KÖR BİLE AYNI ÇUKURA İKİ KEZ DÜŞMEZ!


YPG, Fırat'ın doğusunda, Amerikalı subayların eğitiminde bir ordu haline geldi.ABD ile “Güvenli bölge” için anlaşma yapan Ankara bir süre sonra yine “Aldatıldık, kandırıldık!” diye feryat etmeye başlarsa hiç şaşırmayın!ABD, destek olduğu PYD terör örgütüne zaman kazandırmak için Türkiye'yi oyalıyor.Ankara'nın yanlışlardan hiç ders almadığı ortada! “Kör bile aynı çukura iki defa düşmez” denir ama biz defalarca düşüyoruz! Yine aldatılmaya hazır olmalıyız!"

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ