Yeni parti hareketliliği ve parti içi tartışmalar nedeniyle kan kaybeden AKP'de kopuşlar devam ediyor. Partinin üst kademelerinde görev yapmış birçok partili istifa kararı alırken tabanda da istifa hareketliliği yaşandığı belirtiliyor.

‘İSTİFA EDENLERE GERİ DÖNÜN MESAJI’

Öte yandan gündeme gelen bir iddia sosyal medyada tartışmalara neden oldu. e-Devlet üzerinden AKP'den istifa ettiğini belirten vatandaşlar parti tarafından arandıklarını ve tekrar üye yapılmak istendiklerini ifade etti.

İSTİFA ETTİ AMA ÜYELİĞİ YENİDEN AKTİF EDİLMİŞ

İddiaların çarpıcı olan kısmı ise söz konusu vatandaşların yeniden üyelik teklifini kabul etmemesine rağmen üyeliklerinin aktif edildiği oldu. Başından geçenleri sosyal medya üzerinden duyuran vatandaş, “e-Devlet üzerinden istifamızı vereli çok oldu dememize rağmen ‘e-Devlet önemli değil’ diye küstahça bir yanıt aldık. Telefonu kapattık ve bir baktık üyelik aktifleştirilmiş” ifadelerini kullandı.

AKP'DE İSTİFALAR SÜRÜYOR

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açıkladığı resmi rakamlara göre, AKP son bir yılda bir milyona yakın üye kaybetti. Öte yandan son iki ayda yaşanan üye kaybının ise 60 bine yaklaştığı belirtildi. Kulislerde ise yeni parti oluşumlarının resmiyet kazanmasıyla birlikte istifaların artacağı konuşuluyor.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ