12074 görüntülenme 26 Haziran 2020
Karar TV'de 'Liderlerle Ekonomi'de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Taha Akyol, Elif Çakır ve İbrahim Kahveci'nin sorularını cevapladı. Ekonomi yönetimine sert eleştiriler yönelten Akşener, kaynak ihtiyacının çok ciddi boyutlarda olduğunu belirterek "Bulunamazsa ağustos ekim gibi bir tsunami geliyor” dedi. İYİ Parti Lideri Akşener şunları kaydetti:

‘BAŞKALARINI SUÇLAMAKLA BU İŞ OLMAZ, SİSTEM İŞLEMİYOR’
“Sayın Erdoğan kendisini Başbakan, Cumhurbaşkanı gibi hissetse belki başka bir açıdan bakabilecek. Belediye perspektifinden baktığından onun için her şey ‘kolay' ama olmuyor işte. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişin esas meselesi şu 2014 Sayın Erdoğan Cumhurbaşkanı seçildikten sonra aşağı doğru inmeye başladı sistem. Sistem aşağı doğru indikçe Sayın Erdoğan'ın temel sorunu şu; hep başkaları suçludur. Önce parlamenter sistemi suçladı. Sonra partili cumhurbaşkanlığına geçildi.”

‘MİLLET HER ŞEYİ GÖRÜYOR, ERDOĞAN ARTIK SEÇİLEMEYECEK’
“Sonrasında çok daha vahim bir tabloyla karşı karşıyayız. Parlamenter sistem döneminde il başkanı suçlanırdı, milletvekili suçlanırdı, varsa belediye başkanı, bakan suçlanırdı zaten o kadar sönümlenirdi ki bu suçlama işi Sayın Erdoğan önünde büyük bir bariyer olurdu. Belediye başkanları bir göz kırpmayla görevden alınıyor, kural yok. Şimdi o bariyer indi artık her şey Sayın Erdoğan'ın iki dudağının arasında. Sayın Erdoğan hep kendi partisinin 10 puan önünde yer alırdı. Tarihe not düşüyorum sayın Erdoğan ister önce ister 2023'de seçim olsun Cumhurbaşkanı seçilemeyecek” diye konuştu.

Ekonomik olarak zorlanan vatandaşlara devletin yardım etmesi gerektiğini söyleyen Meral Akşener şu ifadeleri kullandı:

‘İNSANLARIMIZ ÇALIŞACAK, İŞ BULACAĞIZ’
* Devlet, vatandaş açsa ona bakmak zorundadır. Bu, sosyal haktır. En liberal Cumhurbaşkanımız rahmetli Özal fakir fukara fonunu kurdu. Biz 22 milyonu mümkün olduğunca iş ve aş sahibi yapıp para kesmekten bahsetmiyorum o görevi devletin yardımları elbette devam ettireceğiz ama birinci hedefimiz öncelikle insanları istihdam sistemi içine katacağız. Gençlerin yeniden hayal kurmasını sağlamanın yolu iyi eğitim vermek ve onların fikirlerinin ciddiye alınacağını göstermektir. “

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ