Politika
05 Aralık 2018 ( 519 görüntülenme )

Tek şirket!.. Tek ihale!.. KAMU ARAZİSİ GİTTİ'

İstanbul'un Üsküdar ilçesi Bulgurlu bölgesinde bulunan 29 bin 664 metrekarelik arazinin satışı İBB tarafından gerçekleştirildi. 30 dönümlük araziyi 550 milyon liraya İGDAŞ aldı.

TEK İHALE TEK ŞİRKET, İGDAŞ KAZANDI

Üsküdarlıların tepki gösterdiği satış işlemi bugün gerçekleşti. Üsküdar Bulgurlu'daki 29 bin 664 metrekarelik arazi İBB tarafından 385 milyon 643 bin 180 TL'lik tahmini bedelle ihaleye çıkarıldı. İhaleye İGDAŞ ‘İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ tek başına katıldı30 dönümlük araziyi 550 milyon liraya İGDAŞ aldı. Arazinin 18 bin metrekarelik bölümünde İGDAŞ ikmal müdürlüğü bulunuyordu. İGDAŞ'ın mevcut kullanımına devam etmek için araziyi aldığı öğrenildi

İmar planlarında arazi; ticaret, konut, özel ortaokul, sağlık, meydan, park olarak görünüyordu. Arazi üzerindeki yol, meydan ve sağlık tesisi alanının kamuya bırakılacağı öğrenildi.

PROTESTO EDİLMİŞTİ

İBB'ye ait kamu arazisinin satışa çıkarılması Üsküdarlıların tepkisine neden olmuştu. Arazinin satışını engellemek için eylem yapan Üsküdar halkı, semt pazarı ve deprem toplanma alanı olarak kullanılan arazinin satışına karşı çıkıyor. CHP de satış ihalesinin iptali için yargıya başvuracağını açıklamıştı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ