FETÖ’nün medya yapılanması davasında Mehmet Altan’ın beraati, tutuklu sanıklar Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın ise tahliyeleri tepkilere neden oldu.

Ergenekon ve Balyoz kumpaslarının savunucuları Altan kardeşler ve Nazlı Ilıcak’ın yargılandığı FETÖ’nün medya yapılanmasına ilişkin görülen davada karar çıktı. Mehmet Altan hakkında beraat kararı veren mahkeme tutuklu sanıklar Ahmet Altan ve nazlı Ilıcak hakkında da tahliye kararı verdi. Söz konusu karar tartışmaları da beraberinde getirdi.

ABD ZİYARETİ

Kararın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD’ye yapacağı ziyaret öncesi çıkmasına dikkat çeken İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, “Ben bu kararı ABD seyahati öncesi anlamlı buluyorum. Sorun ne biliyor musunuz? Türkiye'de bunlar genelkurmay başkanlarından güçlülermiş” değerlendirmesinde bulundu.

ÇELEBİ: ‘ONLAR TOPRAK ALTINDA YATMAYA DEVAM EDİYOR’

Karar tepki gösteren CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, kumpasın hayatlarına mal olduğu isimleri hatırlatarak Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan tahliye olmuş... BİR SÜRE CEZAEVİNDE YATTILAR. Sebep oldukları... Ali Tatar, Kuddusi Okkır, Türkan Saylan, Cem Çakmak, Soner Polat, Kaşif Kozinoğlu, Emcet Olcaytu, Murat Özenalp TOPRAK ALTINDA YATMAYA DEVAM EDİYOR!” ifadelerini kullandı.
OGAN: ‘KANLARI ELLERİNDE’

"FETÖ'nün medyadaki 3 silahşörü Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan ve Mehmet Altan tahliye olmuş" diyen Sinan Oğan, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda "Ali Tatar, Kaşif Kozinoğlu ve daha nice vatanseverin kanı ellerinde olduğu halde serbest kaldılar... FETÖ'ye gerçekten mücadele edildiğine inanmak istiyorum....!" açıklamasında bulundu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ